10 věcí, které můžete podniknout v Kapském městě za méně jak 200 jihoafrických randů (kolem 20 dolarů)

Destinace Září 25, 2013

Suma 200 randů (ZAR) vám umožní si pořádně užít Kapské město. A to opravdu pořádně. Naše tipy zahrnují nejenom aktivity, které jsou zdarma, ale také trhy, které s vaší peněženkou pořádně zamávají!

Vyšplhejte na horu Lion’s Head

Lions-head-view

Obrázek: meshugas

Lion’s Head je známý svah na Stolové hoře, kde za jasného počasí uvidíte celé město až k ostrovu Robben Island. Výstup trvá asi kolem dvou až tří hodin a na konci cesty vás čeká strmý vzestup nahoru, kde musíte použít lana, abyste se dostali přes některé balvany. Ale ten úžasný výhled určitě stojí za to!

Pokud jste opravdu odvážní, můžete si zkusit vylézt na vrchol Stolové hory (1 086 metrů) avšak tento výstup není vhodný pro lidi, kteří nejsou zvyklí slézat hory. Na vrcholek také jezdí lanovka, která pro dospělé stojí kolem 200 ZAR.

Navštivte tučňáky na pláži Boulders Beach

penguins Cape Town

Obrázek: Nick Castle

Těmto zvířátkům se zde říká oslí tučňáci, protože vydávají zvuky velmi podobné těm oslím.  Nejlepším místem na setkání s nimi je Africká kolonie tučňáků na Boulder’s Beach. Najdete zde tři nádherné pláže, jednu pozorovatelnu a tři promenády, kde můžete tyto okřídlené gentlemany bez potíží pozorovat bez toho, abyste je obtěžovali a přišli do kontaktu s jejich ostrými zobáky.

Africké zajímavosti na bleším trhu v Greenmarket Square

Na některých bleších trzích máte pocit, jako by bylo zboží vyrobeno v nějaké velké čínské továrně. Takový pocit, ale rozhodně mít nebudete na Greenmarket Square, kde každý stánek přímo překypuje místními a ručně vyráběnými produkty. Trh je otevřen od pondělí do pátku od 9 do 4 do odpoledne. Hout Bay market je také skvělý, obzvláště v pátek v noci. Nemusíte si nic kupovat, jenom nasávat místní úžasnou atmosféru! Ale pravděpodobně si stejně něco koupíte.

Okuste tradiční africkou kuchyni…

okra Africa

Obrázek: Happy Krissy

V Kapském městě můžete najít všechny chutě afrického kontinentu, od místní kuchyně, až po odvážnější pokrmy jako jsou například etiopské injeras (placky), marog (africký špenát) a mnoho dalších. Africa Café v centru města nabízí spoustu odlišných malých pokrmů z celého afrického kontinentu! Mama Africa , které se nachází na Long Street a nabízí africká exotická jídla, jako je krokodýl s živou hudbou jako doprovod.

… nebo ty nejlepší světové mořské pokrmy

V této oblasti, kde se slučuje Atlantský a Indický oceán, můžete ochutnat to nejlepší mořské jídlo za ty nejvýhodnější ceny. Například restaurace Beluga na Prestwich Street je moderní restaurace, která jako by byla přímo vystřižená z Manhattanu, vás mile překvapí, protože zde sushi s vínem a zákuskem stojí méně než 200 ZAR.

Ale nejedná se jenom o sushi, díky té správné poloze a historii, můžete v Kapském městě najít vše od měkkýšů až po britské fish and chips.

…či maso z masového trhu Mzoli

Mzolis Meat Market

Obrázek: Andi Gentsch

Každou neděli vám masový trh Mzoli v Gugulethu nabízí možnost si vybrat maso z místní zásoby, ogrilovat si ho a marinovat ho v „tajné omáčce“ až bude perfektně propečené. Poté co dojíte, si můžete zatančit v rytmu funky, které pouští místní DJs.

Skryté pláže

Kolem Kapského města se nachází spousta pláží, jako například Bakoven Beach a Glen Beach (vedle Camps Bay), kam se můžete vydat, pokud budete chtít uniknout davu turistů. Pláž Bakoven Beach je kamenitá, a proto je ideální pro soukromé opalování, zatímco Glen Beach je populární u surfařů. Pláž se každé léto rozšiřuje a během zimních bouřek se narušuje a zmenšuje.

Letní hudební koncerty v botanických zahradách Kirstenbosch

Kirstenbosch Botanical Gardens

Obrázek: Warren Rohner

Na východním svahu Stolové hory se nachází tyto překrásné zahrady, které jsou světově známé. Během letních měsíců, od listopadu do dubna, se zde každou neděli konají koncerty pod širým nebem, kde si můžete užít příjemný piknik s přáteli.

Piknik při západu slunce na vrcholku Signal Hill

Skvělým místem pro piknik je Signal Hill. Během dne je to místo, kde se střílí z tzv. Noon Gun, což je tradice datující se od roku 1806, kdy námořníci využívali zvuků střelby, aby si zkontrolovali přesnost jejich chronometrů. Večer se zde nabízí nádherný výhled na město.

Nábřeží V&A

VA Waterfront

Obrázek: Charles Harris Mackenzie

Toto nábřeží není pojmenováno po Viktorii a Albertovi z britské historie jak by se dalo čekat, ale po Viktorii a Alfredovi, pojmenovaném po druhém synovi královny Viktorie. Přístav je nejnavštěvovanějším místem v Jihoafrické republice, se spoustou obchodů a zábavy včetně trhů, restaurací a vyhlídkových kol.

Získejte více informací o tom, proč je Kapské město (Cape Town) naší nejoblíbenější destinací pro jazykový kurz.

Chceme poděkovat Torrique Borges a týmu ze školy LAL Cape Town za jejich pomoc při napsání tohoto článku.

By Alex Hammond

What do you think?