Práce a studium v ​​Austrálii a na Novém Zélandu

Hele, chceš strávit příští rok cestováním po Austrálii, vylepšováním své angličtiny během surfování, grilování nebo objevování? Zní to skvěle, co?

kangaroo

Photo: Mr. Imperial

“Ale počkej,” říká ten hlas vzadu v hlavě (který zní jako účetní), “nebude to ale moc drahé?”

Naštěstí je k dispozici několik víz do Austrálie, které mohou tenhle výlet udělat finančně přijatelnějším tím, že Vám dají šanci pracovat po studiu. Věříme, že práce v Austrálii je skvělý způsob jak si vylepšit své anglické jazykové dovednosti a dostat se pod kůži jedinečné kultuře kombinací studia jazyka s dobrodružstvím.

Working Holiday Visa je ideální, pokud chcete strávit nějaký čas zkoumáním Austrálie po skončení Vašeho kurzu. Platné po dobu 12 měsíců od příjezdu do Austrálie, toto vízum Vám dává svobodu najít krátkodobé zaměstnání až na 6 měsíců v jednom zaměstnání, mimo až 4 měsíce na studium.

Pro pracovní Holiday Visa, musíte splnit tyto požadavky:

  • být mimo Austrálii v době žádosti i vyřízení víza
  • v minulosti jste necestoval/a do Austrálie na Working Holiday (417) vízum
  • v minulosti jste necestoval/a do Austrálie na Work and Holiday (462) vízum
  • být ve věku mezi 18 a 30 roky (včetně) v době podání žádosti

Ne všechny evropské země se účastní australského vízového programu Working Holiday Visa.Zde najdete přihlášené země. Existuje několik výjimek.

Alternativní australské vízum Work and Holiday existuje pro žadatele z Argentiny, Bangladéše, Chile, Indonésie, Íránu, Malajsie, Thajska, Turecka, USA a Uruguaye.

Další možností je standardní studentské vízum do Austrálie pro studenty angličtiny, které zahrnuje povolení k práci až 40 hodin jednou za dva týdny, zatímco probíhá Váš kurz (s výjimkou jakékoliv práce, která je součástí kurzu) a neomezený počet hodin během plánovaných přestávek v kurzu. Nevýhodou tohoto víza je, že nemůžete v práci pokračovat po skončení kurzu.

bondi-surfing

Photo: Glenn Harper

Australská ekonomika je na vzestupu, a existuje spousta volných pracovních míst, ale i tak byste měli být realističtí v tom, co si zadáte za cíle. K typickým pracovním místům pro studenty jazykových škol patří práce v zahradnictví a stravování, nebo pokud Vám nevadí pracovat mimo město, k dispozici jsou místa v oblasti hornictví a zemědělství.

Na druhé straně Tasmanova moře, na Novém Zélandu, jsou nabízeny různé programy pracovních dovolených od té doby, co byly dojednány individuálně s různými zeměmi. Opět platí, že ne všechny země mají dohodu s Novým Zélandem, takže se pro jistotu podívejte se na webové stránky immigračního oddělení Nového Zélandu, kde naleznete i užitečný seznam odkazů na místní pracovní webové stránky. Pravidla jsou mírně odlišná od australských programů.

Práce v Austrálii může být osvěžujícím zážitkem a není zde finanční krize. Verity Appleby z Brightonu opustila Spojené království v roce 2012, aby pracovala pro Amnesty International v Sydney. Když byla dotázána na pracovní prostředí v Sydney, řekla: „zdá se, že tu je ménší pracovní tlak a skutečný zájem na kvalitě volného času.“ A pracovních příležitostí je tolik, pokud již máte nějaké pracovní zkušenosti: „Vzhledem k tomu, že australský trh je mnohem menší než ve Velké Británii, je tu nedostatek lidí s odpovídajícími dovednostmi… přijít z Velké Británie pro mě byla velká výhoda … byl to nejlepší krok kupředu v mé kariéře!“

Práce v Austrálii nebo na Novém Zélandu je způsob, jak prodloužit svůj pobyt v zahraničí, prožít dobrodružství po studiu jazyka a komplexněji poznat Austrálii. A mít v kapse nějaké peníze navíc je vždy hezké!

Zjistěte více o možnostech: http://www.esl-jazykovky.cz/cz/gap-year/jazykove-pobyty/placena-prace/australie/index.htm