10 věcí v Torontu za 20 dolarů a méně

Multikulturní, kosmopolitní, přitom velmi kanadské. Toronto nabízí svět na dosah ruky! Na druhé straně jezera Ontario, 90 minut odtud, burácí Niagarské vodopády, ale chcete-li si užít trochu příjemného vzrušení a nebezpečí, můžete klidně zůstat ve městě.

toronto-canada-town-hall

Foto: Francisco Diez

 Setkali jsme se s Alexandrou Schleicher a týmem ze školy SOL Schools, kteří nám prozradili pár tajných informací, jak si v Torontu užít i s omezeným rozpočtem.

Vyzkoušejte torontské minipivovary – Mill Street Brewery a Steamwhistle Brewery

Vyzkoušejte i něco jiného než obyčejné masově vyráběné pivo a navštivte některý z mnoha torontských minipivovarů. V Mill Street Brew Pub vyzkoušejte místní hořká, anglická a černá piva nebo neobvyklé experimentální druhy v Granite Brewery. Budete-li mít čas, navštivte Steamwhistle Brewery v ulici naproti CN Tower. Za 15 dolarů vás tam čeká půlhodinová prohlídka historické budovy a nakonec 6 plechovek jejich prémiového světlého ležáku.

Poutine – Smokes Poutinerie

poutine

Foto: slgckgc

Hranolky. Omáčka. A „cheese curds“, čedarové syrečky. VYNIKAJÍCÍ!

Až budete v Torontu, musíte vyzkoušet typickou kanadskou specialitu, „poutine“ (původně z Quebecu). Nejdražší poutine menu ve městě nabízí Smoke’s Poutinerie, kde si každý přijde na své (za 7 dolarů).

Nádherný výhled na Toronto – Panorama 180

Budete-li v CN Tower (vstup za 25 dolarů), nejlepší vyhlídku na město si nesmíte nechat ujít. Panorama Lounge se nachází na vrcholu 51podlažní budovy Manulife Centre v torontské čtvrti Yorkville a pyšní se úchvatným výhledem na panorama města. Na nejvyšší terase v Kanadě si můžete dát pivo (8 dolarů) nebo něco k snědku (16-25 dolarů).

Kvetoucí třešně – High Park

cherry-blossom-toronto

Foto: dmatthe

High Park každoročně láká spousty návštěvníků, kteří sem chodí obdivovat nádherně kvetoucí třešně. Nejlepší období, chcete-li zastihnout sakury neboli třešně japonské v plném květu, je konec dubna až začátek května. Stromy obsypané květy ale nejsou jediné, co High Park nabízí – je plný krásných pěšin a zákoutí.

Relax na ostrově – Toronto Islands

toronto islands

Foto: Divya Thakur

Když chcete uniknout ruchu a shonu města, nasedněte na trajekt (tam a zpátky za 5 dolarů) a hoďte všechny své starosti za hlavu. Torontské ostrůvky nabízejí nespočet pláží, parků, restaurací a cyklostezek, které je všechny spojují. Ideální místo, kde trávit letní večery a víkendy. Aby váš výlet na ostrůvky byl zcela nezapomenutelný, informujte se o možnosti půjčit si kánoi nebo kajak a projeďte se na vlastní pěst!

Muzea, výstavy a galerie – ROM, AGO & Hockey Hall of Fame

Nejlepší muzea ve městě vás zavedou zpátky v čase a do různých kultur. Royal Ontario Museum (vstup 15 dolarů) je největší kanadské muzeum světové kultury a přírodní historie. V létě si nenechte ujít ROM Nights Live, interaktivní možnost, jak prozkoumat muzeum „po zavíračce“ – konají se každý pátek večer a na návštěvníky čekají i Djové a bar. Máte-li rádi umění, určitě navštivte Art Gallery of Ontario ( vstup 16,50), které je domovem více než 80 000 děl, starých i moderních.

A v neposlední řadě: ačkoliv už je to více než 50 let od doby, kdy hokejový klub Toronto Maple Leafs naposledy vyhrál Stanley Cup, hokejoví fanoušci si mohou pohár prohlédnout, navštíví-li Hockey Hall of Fame (10 dolarů).

Jděte si zafandit – NBA, NHL, MLB, MLS, CFL

toronto-maple-leafs

Foto: ocad123

Toronto je domovem mnoha profesionálních sportovních týmů. Jsou to například Toronto Raptors (NBA), Toronto Maple Leafs (NHL) a Toronto Blue Jays (MLB). Vstupenky na většinu zápasů stojí 20 dolarů a víc, což je ale v porovnání s ostatními severoamerickými městy dobrá cena.

Nákupy v Torontu – Yorkdale, Eaton Centre, Queen W, St. Lawrence Market, Kensington

Chcete vyrazit v Torontu nakupovat? Ať už chcete mít vše pod jednou střechou (například Eaton Centre nebo Yorkdale), nebo prozkoumat trendy malé butiky v Yorkville v Bloor Street, najdete toho hodně k vidění i ke koupi. Projděte se Queen West a prohlédněte si nejmodernější  bytové doplňky nebo navštivte Kensington Market, místní bohémský trh pod širým nebem. Nezapomeňte také na St. Lawrence Market, který National Geographic označil za nejlepší tržiště s potravinami na světě za rok 2012.

Pronajměte si kolo a prozkoumejte město – Bixi Bikes

bixi-bike-toronto

Foto: Gary J Wood

Pronájem kola „Bixi bike“ na jeden den vyjde na 10 dolarů a umožní vám projet si město na vlastní pěst. Projeďte se cestami kolem Distillery a Fashion District a uličkami v centru města. Objevte kouzlo jiných čtvrtí, jako je Greektown, Little Italy, Chinatown a Little Italy. Budete-li mít po tom všem pořád dost času a energie, sjeďte dolů na pláž a užijte si západ slunce na molu.

Festivaly a akce v Torontu

V Toronto se každoročně koná množství různých festivalů, které odráží multikulturní aspekt města a jeho různorodost. Některé z nich jsou placené, na většinu je ale vstup zdarma! Některé akce, které si zasluhují pozornost:

NXNE – každoroční  týdenní festival hudby a umění již 18. rokem láká velká jména z celého světa. (nxne.com)

Toronto Pride – Jedna z největších „Pride“ slavností na světě se nese ve znamení 3denního pouličního festivalu a spousty zábavy. (pridetoronto.com)

Caribana – Festival karibské kultury a tradic, který se koná každé léto! Tento největší severoamerický pouliční festival každoročně navštíví téměř 2 miliony lidí! (caribanatoronto.com)

Honda Indy Toronto – každoroční IndyCar závody v ulicích centra Toronta! (hondaindytoronto.com)

Taste of the Danforth – Každoroční 3denní festival, který se koná v Greektown na Danforth Avenue. Jeden z největších kanadských pouličních festivalů oslavuje řecké jídlo a kulturu

The Ex – Největší veletrh v Kanadě (theex.com)

TIFF – Torontský mezinárodní filmový festival je jeden z nejprestižnějších na světě (tiff.net)

World Fashion Week – Jeden z nejvýznamnějších fashion weeků na světě (worldmastercardfashionweek.com)

Zjistěte více o kurzu angličtiny v Torontu