10 věcí ve Vancouveru pod 20 dolarů

Destinace Červen 14, 2013

Vancouver leží mezi zasněženými vrcholy, modrými hloubkami Pacifiku a nezkrotnými národními parky Britské Kolumbie. Je to jedinečné město: moderní arušné, přitom stále v pevném kontaktu s přírodou. Není divu, že je tak populární destinací pro kurz angličtiny. A co víc, není tam příliš draho, a tak si díky tomu, co vám zbyde v peněžence po protančené noci, můžete užít spoustu zábavy.

vancouver-skyline

Foto: Rollanb

Zde je deset „letních“ věcí a aktivit za 20 dolarů a méně, které doporučuje Rob Forman, activities manager ze školy ILSC Vancouver.

Grouse Grind

grouse-grind

Photo: Mister Leung

Grouse Mountain, v překladu Tetřeví hora, ke svému jménu přišla v roce 1894, když při průchodu kopci kolem Vancouveru skupina lovců zastřelila tetřívka. Dnes zde můžete v zimě vyrazit na lyže nebo snowboard a v létě si vyzkoušet výstup po téměř 3kilometrové trase Grouse Grind (v překladu doslova „tetřeví dřina“) zdarma (pro cestu dolů doporučujeme využít lanovku za 10 dolarů). Trasa překonává 853 výškových metrů, takže než vystoupáte až nahoru, srdse vám bude bít jako splašené! Většině lidí výstup trvá asi 90 minut, ale rekord získal Sebastian Salas s 23 minutami 48 vteřinami.

Akvárium

Možná vás ani nepřekvapí, že město, které od mocného Pacifiku dělí jen krátká jízda na kajaku, je domovem jedinečného akvária. Můžete v něm obdivovat žraloky a rejnoky, dozvědět se zajímavosti o podmořském životě v Britské Kolumbii a setkat se tváří v tvář s roztomilými mořskými vydrami (a také s o něco méně roztomilými medúzami). Pokud z toho všeho dostanete „hlad jako vydra“ a chuť na čerstvou rybu, můžete vyzkoušet…

Granville Island – Veřejné tržiště, divadlo, umění a řemesla

granville-island-vancouver

Photo: Eric Mueller

Obyvatelé Vancouveru i jeho návštěvníci Granville Island milují. Nesprávnému označení navzdory (není to přímo ostrov – island -, ale poloostrov) sem po celý rok chodí davy lidí. Tržiště nabízí spoustu pestrobarevných stánků, kde si můžete koupit všechno – od potravin od místních farmářů až o čerstvé ryby právě vytažené z Pacifiku. Co takhle domácí suši?

Na ostrově má svá studia mnoho umělců, a tak je můžete pozorovat při práci a třeba si i něco hezkého koupit.

Vyražte na pláž

Vancouver se pyšní plážemi všeho druhu, mezi nimiž si každý najde „tu svou“. Rob Forman, Activities Manager na škole ILSC Vancouver, doporučuje English Bay, Kitsilano, Jericho, Spanish Banks a Wreck Beach.

Kolem po Stanley Parku

Stanley-Park-Vancouver

Foto: InSapphoWeTrust

Pronájem kola na den stojí ve Vancouveru mezi 10 a 20 dolary. Jakmile si vyrazíte protáhnout nohy, doporučujeme Stanley Park. Téměř devítikilometrová cesta jménem Seawall, která lemuje vnější okraj parku podél moře, vám pořádně rozproudí krev. Následovat může spousta míst na ostrově, která stojí za návštěvu. Oběd můžete pojmout jako piknik na Third Beach, a poté vyrazit k „Bobřímu jezeru“ Beaver Lake a k totemům na Brockton Point.

Antropologické muzeum – Muzeum původního umění ze západního pobřeží na Univerzitě Britské Kolumbie

Západní pobřeží bylo osídleno už dlouho předtím, než sem jménem Jeho Veličenstva krála Jiřího III dorazil George Vancouver. Domorodé kmeny – neboli „fist nation“, jak se jím v Kanadě říká – v této oblasti žily už přes pět tisíciletí. Antropologické muzeum při Univerzitě Britské Kolumbie je jedno z nejlepších míst, kam zajít, chcete-li se seznámit s uměním místních původních obyvatel. Více na moa.ubc.ca.

Výhled z Harbour Centre Tower

vancouver-harbour-centre-tower

Foto: Liv

Právě sem se vyplatí zajít, chcete-li si vychutnat výhled na panorama města. Studentské vstupné je za cca 11 dolarů.

Visutý most Lynn Canyon a park

Lynn-Canyon-Suspension-Bridge

Foto: Unk’s Dump Truck

Čeká na vás 617 akrů lesa, kde najdete ideální místa pro pikniky, turistiku a obdivování přírody. V lese je i ekologické centrum, kde vás poučí o historii parku a jeho přírodě. Máte-li chuť na dobrodružství, vyzkoušejte visutý most přes kaňon – 50 metrů nad zemí.

Chinatown – noční tržiště

vancouver-chinatown-night-market

Foto: *_*

Víkendové večery od května do začátku září jsou ve vacouverské čínské čtvrti ve znamení pouličních trhů. Je tu na co se dívat. Stánky s jídlem nabízejí nepřeberné množství rozličných čínských specialit, také ale hraček, suvenýrů a praktičtějších výrobků. I kdybyste si nic nekoupili, už jen ta atmosféra stojí za návštěvu.

Vodní sporty

Mnoho vodních sportů ve Vancouveru a okolí sice stojí přes 20 dolarů, ale i tak můžete narazit na výhodné nabídky. Například si můžete pronajmout kajak nebo paddleboard a vyrazit na otevřenou vodu. Příroda kolem Vancouveru je zdrojem inspirace a vodní sporty jsou skvělým způsobem, jak vyzkoušet něco neobvyklého.

Zjistěte více o kurzu angličtiny ve Vancouveru

By Alex Hammond

What do you think?