10 věcí, které můžete dělat, abyste si užili Toronto za méně než 20$

Destinace Duben 25, 2014

Sedící pěkně na břehu jezera Ontario je kanadské největší město jako tavící kotlík hudby a umění.

Koncerty zdarma

NXNE-Toronto

Toronto je město hudebních festivalů a nejlepších akcí zdarma. NXNE (North by North East) například zahrnuje spoustu venkovních akcí zdarma pro veřejnost, např. během TD Jazz v červnu a Beaches Jazz v červenci. V červenci a v srpnu můžete chytit živé orchestry a jazz každou neděli v Mel Lastman Square, zatímco Harbourfront Centre’s letní hudba v zahradách (od července do září) zahrnuje více hudebních stylů z celého světa.

Tramvajové přání

Toronto-Streetcar

Vezměte tramvaj Queen z jedné strany města na druhou a budete mít možnost vidět mnoho torontských čtvrtí včetně Beaches, Lesliville, Queen West a Roncesvalles. Klasické tramvaje jsou postupně nahrazovány novými, takže se jedná o nostalgii, pokud se vám podaří chytit tu starou.

Parky

walk-on-the-grass-toronto

High Park je nejpopulárnějším parkem v Torontu s pěšími stezkami a spoustou půvabných míst k zastavení se na piknik na sluníčku. Park zahrnuje vše od volného mini-zoo až po tenisové kurty, baseballová hřiště a hřiště na fotbal. Trinity Bellwoods a Humber Bay Park nabízí spoustu alternativ. Riverdale Farm je oproti tomu farmou v srdci centra – pokud budete chtít společnost prasat a kuřat, je to místo, kam jít!

Sáňkování a bruslení v zimě

Tobogganing-in-toronto

Existuje spousta míst pro sáňkování v okolí torontských parků, kde se můžete svézt z kopce, oddělený od země jen tenkým kusem plastu (nebo dřeva, pokud jste tradicionalista). Riverdale Park East má jedny z prudších svahů a nabízí krásné výhledy na torontské kultovní panorama. Litva Park na ulici Keele má také bohatý výběr z kopců.

Muzea & galerie zdarma

ago-toronto

Mnoho torontských muzeí nabízí vstupy zdarma nebo za snížené vstupné během některých hodin v týdnu. Muzeum Royal Ontario (ROM) nabízí zlevněné vstupné v pátek od 15:00 do 17:30, zatímco Art Gallery of Ontario (AGO) je zdarma ve středu od 18:00 do 20:30 a za poloviční cenu v pátek večer.

Pěší turistika v létě

Toronto je někdy označováno jako město “uprostřed parku” a je zde mnoho stezek pro pěší nejen ve městě, ale okolo města a a většina z nich je velmi příjemná. Například Cedar Trail je 2.2km dlouhá skrze Rouge River Valley, vinoucí se paralelně k Little Rouge Creek. Pokud vás láká větší výzva, Highland Creek Trail v parku Colonel Danforth je dlouhá 11km a můžete na ní vyrazit na kole.

Navštivte oblast destilování

Distillery-District-Toronto

Tato historická čtvrť je začleněná vesnice do města. Mezi krásnou viktoriánskou průmyslovou architekturou si můžete vychutnat velké množství nezávislých obchodů, barů, kaváren, galerií a restaurací. Během víkendů se zde konají velké festivaly a během prosince populární vánoční trhy.

Projděte Kensingtonský trh

V podobném duchu jako Distillery District, ale více výstřední, Kensingtonský trh je funky část města, kde můžete najít retro nábytek, vintage oblečení a spoustu míst k vyzvednutí si jídla s sebou. V Torontu je velký počet přistěhovalců, což zaručuje širokou škálu kuchyní a je z čeho vybírat.

Pláže

Když jsou nebesa v dobré konstelaci, můžete si užít až 20°C vodu v jezeře Ontario během července a srpna, kdy je perfektní čas vydat se na pláž. Ale i když je počasí chladnější, torontské pláže jsou ideální na plážový volejbal, romantické procházky v písku nebo pozorování lidí. Woodbine, Kew a pláže Balmy jsou všechny blízko sebe a jsou populární zejména mezi lidmi dvacet plus. Oproti tomu park Bluffer’s  je pravděpodobně nejkrásnější městská pláž  a oblíbené místo pro rybářské výlety.

Získejte nejlepší výhled ve městě

Toronto-Skyline-at-night

Pokud se vám líbí pohled shora, CN Tower je těžké zdolat, ale výhled ze salónku Panorama Lounge na 51. patře Manulife Centre znamená, že si můžete vychutnat výhled včetně CN Tower. Pokud preferujete raději pohled zespodu, zamiřte na torontské ostrovy a vychutnejte si panorama oblohy. V obou případech si přineste fotoaparát!

Jaké jsou vaše tipy pro vychutnání si Toronta s nízkým rozpočtem?

Obrázky: Sights & Sounds @ NXNE 2010 od Jeff via CC, Urban Fast od Mauricio Lima via CC, please walk on the grass od Kai Schreiber via CC, Tobogganing in High Park by Toronto History via CC, Golden Spiral od Ian Muttoo via CC, The Distillery District od Josh Evnin via CC, Toronto’s Skyline od Michael Gil via CC.
By Alex Hammond

What do you think?