Korejská kultura, jazyk a životní styl

Místo pobytu: SouluJižní Korea

Délka pobytu: 12 týdnů

Poprvé se u mě zrodila chuť odcestovat do Jižní Koreji v momentě, kdy jsem s mou nejlepší kamarádkou Alysson poznala svět K-Popu, neboli korejského hudebního stylu, a korejských televizních seriálů. Nejzajímavější pro mě byla odlišná kultura, jazyk a způsob života ve spojení s hudebním vyjádřením. Nikdy by mě nenapadlo, že to, co bylo na začátku mým koníčkem, bude následně určovat mé kroky v budoucnosti.

Na tuto cestu bych se ovšem nikdy sama nevydala. Vedle rodiny a přátel mi hodně pomohly ESL – jazykové pobyty, bez kterých bych si tuto překrásnou zemi neužila.

Alejandrina-Elzo-Andrade-&-Alysson-Parra-Marin-

S mou kamarádkou Alysson jsme přijely do Jižní Koreje na začátku února 2014. Nazítří jsme se vydaly do Lexis Korea, jazykové školy, která vyučuje korejštinu studenty z nejrůznějších zemí, o kterých se nám do té doby ani nesnilo. Seznámila jsme se s úžasnými lidmi, na které jsem se v případě potřeby mohla vždy obrátit. Kurzy byly pochopitelné, zábavné a čas na nich rychle plynul. Tuto školu mi doporučila ESL.

Lektoři byli milí a sympatičtí, a to po vzoru lektora상우, který nás vyučoval po celou dobu a pomáhal nám lépe porozumět korejské kultuře.

Ve třídě jsme měly přátele pocházející z různých zemí, jako je Francie, Švédsko, Pákistán, Japonsko, a z mnoha dalších.

Jde-li o ubytování, tak hostitelská rodina, kterou nám ESL vybrala, byla velmi milá. Udělali si na nás čas, aby nám vysvětlili, kdy se bude jíst a jaký je jejich denní rozvrh, čímž jsme získaly informace nejen o naší rodině, ale též o místních zvycích. S rodinou jsme ovšem moc času netrávily, protože jsme si chtěly užít náš pobyt a objevit Jižní Koreu.

girls

Na závěr bych řekla, že Soul je město, které překvapí. Je to úchvatné město, kde se snoubí historie s modernitou – paláce, sochy a historické památky zde sousedí s moderními budovami, obchodními centry a se vším, co si jen dokážete představit. Lidé jsou milí a úslužní. Pokaždé nám pomohli, někdy tedy i „rukama nohama“, když jsme se ptaly na cestu. Žít v cizí zemi s odlišnou kulturou a jazykem je opravdu vzrušující, protože ze sebe musíte dostat maximum a naučíte se znát své limity. Jde o zkušenost, kterou vřele doporučuji, jedinečnou zkušenost, pro kterou se můžete rozhodnout pouze sami, a je třeba se pouze odhodlat k prvnímu kroku!

감사합니다!!!………안녕히가세요 ★☆