Deset věcí, které si na Maltě užijete za méně než 20 €

Hledáte místo v Evropě, kde se užívá angličtina jako rodný jazyk a kde si můžete rozhodit vlasy na městských mejdanech během večera a zároveň si užít klidu během dne? Hledáte místo, kde si zabookujete letní kurz angličtiny a víte jistě, že bude hezké počasí?

Takovou destinací je Malta!

Sešli jsme se s Katya Bonello z naší partnerské školy EC English, abychom získali nějaké tipy, co dělat a co navštívit na Maltě a sousedních ostrovech za méně než 20 €.

Modrá Laguna u ostrova Comino

Blue Lagoon Malta

Foto: Josep Toledo

Modrá Laguna je ůžasné místo, kde si užijete středomořské slunce. Najdete tu bile pláže a velmi bujarý podmořský svět, který je ideální pro prozkoumávání šnorchlem.

Katya říká: “půjčte si loď a vyražte do Modré laguny u ostrova Comino… voda je zde úžasně modrý a musíte ji prostě vidět.” Přestože existuje mnoho společností, které takovou cestu nabízejí, klidně si vemte obyčejný člun, který seženete za méně než 20 €, odveze vás do Modré laguny a vyzvedne vás na konci dne.

Velký přístav

Obdivujte pohled na Velký přístav a 3 další města z výšek zahrad Barraka ve Valletě. (cityofvalletta.org). Není zde žádný vstup, takže je to celé úplně zadarmo.

Katedrála Sv. Jana

St-Johns-Malta

Foto: Jennifer Morrow

Katedrála sv. Jana ve Valletě je ohromující barokní stavba. (stjohnscocathedral.com) Zvenku vypadá jako docela obyčejná budova, ale když vstoupíte dovnitř, ocitnete se v jiném světě mimořádných detailů a umění.

Katya říká: “ Je to skutečně mistrovský kousek architektury a obsahuje jediné malby na světě od Caravaggia. “

Tradiční Gozo

Půjčte si loď a vydejte se na klidný ostrov Gozo, kde rovněž nabízíme kurzy angličtiny a obdivujte krajinu a vesnický život. Hlavními atrakcemi jsou modrá okna, citadella a pláž Ramla il Hamra. Všechny tyto místa jsou volně přístupná, takže vaším jediným nákladem bude cesta z Malty.

Katya říká: “Gozo je vypadá jako Malta před 50 lety – tradice jsou tu stale živé.”

Mdina

mdina

Foto: John Haslam

Katya říká: “navštivte stare hlavní město Mdina – obyčejné procházení nic nestojí! Uvidíte tu mnoho krásných výhledů a rozhodně doporučuji navštívit coffe shop Fontanella kvůli slavným čokoládovým dortíkům. Můžete si půjčit audioprůvodce naučit se vice o historii během procházek kolem.” (mdinatoursmalta.com)

Modrá jeskyně

Vyjeďte na lodi do modré jeskyně na jihu Malty (bluegrottomalta.com.mt) a obdivujte průzračnou vodu v okolí. Plavba lodí stojí 7 € pro dospělého.

Návštěva Malteského festivalu

malta-Festa

Foto: Adam Burt

Ačkoli je na Maltě mnoho nočních podniků, je jen jeden způsob, jak si užít typický autentický maltéský noční život: návštěvou festivalu. Každý víkend během letních měsíců vesnice oslavují své svaté patrony v doprovodu hudby a hodování. Vstupné je zdarma.

Katya říká: “uvidíte, jak všichni vesničané jdou ven a zdobí farní kostel, pouští ty nejhezčí ohňostroje a celá vesnice se stane oslavou plnou jídla a šrumotu. Nejznámější vesnice pro svůj krásný ohňostroj se jmenuje Lija.” (malteseislands.com)

Hypogeum

Roku 1902 místní dělníci při kopání nové zástavby náhodou objevili jediný prehistorický podzemní chrám na světě. Ani po sto letech není tento objev méně udivující.

Podzemní chrámy Hypogeum jsou na seznamu světového děditství UNESCO (heritagemalta.org) a návštěva stojí 20 €. Jako alternative můžete navštívit prehistorické chrámy v Hagar Qim a Mnajdra za mnohem menší cenu.

Tři města

Procházka kolem tří pevněných měst Cospicua, Senglea a Vittoriosa (visitmalta.com) nestojí nic. Tři opevněná města jsou v průčelí Valletty a nabízí fascinující letmý pohled do historie Malty: nachází se blízko linie Cottonera: masivní linie opevnění vybudované rytíři svatého Jana.

Rybářská vesnice Marsaxlokk

Marsaxlokk

Foto: Resident of Earth

Nejlepší čas pro návštěvu rybářské vesnice je v neděli ráno (visitmalta.com).

Katya říká: “Promenáda je lemována trhovými stánky prodávajícími čerstvé ryby a další místní výrobu a nestojí nic procházet se kolem a obdivovat zátoku s barevnými rybářskými loďkami!

Od starých podzemních chrámů primo do vesnického víru oslav – to je deset fascinujících věcí, které můžete zažít na Maltě za méně než 20 €. Více naleznete na Učte se angličtinu na Maltě.