10 zážitků, které můžete zažít v Manchesteru za méně než 20 liber

Destinace Říjen 2, 2014

Národní cyklistické centrum

Národní cyklistické centrum (nationalcyclingcentre.com) je domovem velmi úspěsnému britskému cyklistickému týmu, který v nedávných olympijských hrách získal několik zlatých medailí. Zkušební jízda ve velodromu stojí 9 – 15 liber včetně zapůjčení kola a je to vynikající způsob, jak vyzkoušet indoor cyklistiku.

Pokud dáváte přednost čerstvému vzduchu a blátu, když jste na dvou kolech, Clayton Vale prochází 12 km tras pro horská kola, které začínají v Národním cyklistickém centru.

Fotbalové kluby v Manchesteru

Pravděpodobnější než že seženete lístky na zápas Manchestru United pod 20 liber je, že budete útočníkem na jeho křídle, ale stále se můžete zapojit. Například prohlídka stadionu Etihad, zázemí Manchester City, stojí 15 liber. Nebo můžete dělat to, co většina místních a sledovat fotbal v hospodě. Když jsme u toho…

Pivo ve staré hospůdce

S růstem zahraničního turismu po druhé světové válce se Británie začala stydět za své jídlo a pití. Výlety do kontinentální Evropy odhalily svět dobrého vína a vybrané  kuchyně, která na Bristkých ostrovech neměla žádnou tradici. Perlivé ležáky ze zahraničí dokonce převálcovaly britské pivo (ale).

Časy se mění a Británie znovu objevuje své dědictví, jehož součástí je skutečný světlý ležák, který pil Shakespear při psaní svých her – v té době byl vlastně čistší než voda.

V Manchesteru je několik výborných tradičních hospůdek, kde ho můžete vyzkoušet.

Sandbar (120 Grosvenor Street), the Port Street Beer House (39-41 Port Street), Marble Arch (73 Rochdale Road), City Arms (46-48 Kennedy Street) a The Grey Horse (80 Portland Street) patří mezi nejlepší. Připravte se na velké množství fousů – světlý ležák chutná jak tradicionalistům tak hipsterům.

Pokud britské pivo není nic pro vás – má velmi neobvyklou chuť – existuje mnoho chutných ciderů.

Nakupování na trzích

Manchester je město trhů. Během letních měsíců se náměstí zaplní stánky, které prodávají vše od čerstvých potravin po umění a řemeslné výrobky. V zimě se ve městě otevře největší vánoční trh severní Anglie. Více informací na  manchester.gov.uk/markets.

Golf v parku Heaton

Odpaliště nádherného veřejného golfového kurtu je jen kousek od centra. Podvečerní prohlídky (v pozdním létě po 3 hodině odpoledne) stojí 10 liber, ale i víkendové prohlídky v sezóně stojí pod 20 liber – úžasná cena za kvalitní kurt. K dispozici jsou také levnější Par 3 pitch & putt kurty pokud nejste připraveni na 5 579 yardů (přibližně 5,02 km) závodního hřiště. Více na mackgolf.co.uk/heaton-park-golf-centre/12.

Asijské jídlo na Curry Mile

“Curry Mile“ v části Rusholme nabízí více než 70 asijských restaurací, cukráren a barů s vodními dýmkami. Tato oblast je domovem velkým studentským a asijským komunitám, což má za následek levné asijské jídlo. Kvalita je různorodá, takže udělat malý průzkum je dobrý nápad.

Divadlo The Royal Exchange

Důvodem k návštěvě je samotná budova divadla. The Royal Exchange je jedním z nejlepších divadel v Británii díky velmi kvalitním produkcím v průběhu celého roku. Každý páteční večer je pro studenty a mladší 26 let k dispozici 100 lístků za pouhých 6 liber. Pokud se Vám nepodaří získat tyto super levné lístky, levná místa pro dospělé stojí pod 20 liber.

Lyžování (na skutečném sněhu)

Milióny turistů sjíždejí každou zimu sjezdovky slavných rezortů Britských ostrovů každou zimu…ne, počkat, to nemůže být pravda? Možná se nemohou rovnat s Zermattem nebo Whistlerem, ale Manchester je domovem britským nejdelším a nejširším indoor sjezdovkám. The Chill Factore (chillfactore.com) se vyslovuje jako “chill factory” a vstupenky pro dospělé začínají na 20 librách.

Bezplatná muzea & galerie

V Manchesteru naleznete mnoho bezplatných muzeí a galerií. Pro ty nejlepší z nich  a další informace nahlédněte do našeho průvodce Manchesteru

Viktoriánská architektura v knihovně John Rylands & Viktoriiny lázně

Během průmyslové revoluce se stal Manchester bohatým městem a jako připomínku této doby zde naleznete mnoho překrásné architektury. Patrně nejpůsobivější je budova knihovny Johna Rylandse, která náleží Univerzitě v Manchesteru. Je otevřena do 17h každý den. Viktoriiny lázně se nachází uprostřed dlouhého procesu restaurování, ale i ve stavu, ve kterém se teď nachází, si můžete vychutnat trochu pozdně viktoriánské vznešenosti.

Jaké jsou Vaše vlastní tipy na to, jak si užít Manchester za málo peněz? Můžete se o ně podělit v komentářích. 

Obrázky : Manchester Velodrome, Manchester’s football clubs, Trent Lock Taps, Tandoori chicken & Royal Exchange / Flickr
The John Rylands Library Interior / Wikipedia
By Océane Tache

What do you think?