Surfování je v kurzu!

Destinace Květen 23, 2013

Učit se jazyk v zahraničí je velké dobrodružství. Poznáte nová místa a lidi, kteří se zcela liší od těch, které znáte z každodenního života. Naučíte se myslet a komunikovat jinak. A také dostanete možnost vyzkoušet nové věci nebo se ponořit do něčeho, co vás už dlouho baví. Jedním ze zážitků, které byste určitě měli zkusit, je surfování.

V případě některých destinací nabízíme speciální programy Jazyk PLUS surfování. V tomto kurzu (stejně jako v našich ostatních kurzech Jazyk PLUS) si rozdělíte čas mezi výuku a doplňkovou aktivitu.

Ale i v destinacích, kde nenabízíme přímo kurz se surfováním, vám nic nebrání vyrazit vstříc vlnám. Máme v nabídce jazykové kurzy v těch nejlepších surfovacích destinacích na světě.

surfer

Foto: DieselDemon

Se surfováním se pojí spousta klišé, ale pravdou je, že ten pocit, když sjíždíte vlnu, se nedá s ničím srovnat. Julio Santamaria z naší parnerské školy v panamském městě Bocas del Toro dodává: „na rozdíl od toho, co ukazují filmy, neexistuje jediný styl surfování. Kolik je surfařů, tolik je stylů. Někteří surfaři bydlí tady v Karibiku a pracují na počítači, další surfaři cestují po celém světě za těmi nejlepšími vlnami. Jiní pracují na plný úvazek a jdou si zasurfovat po práci, když jim to vyjde. Neexistuje žádné správně a špatně, prostě žijeme vlastní životy a občas si jdeme na chvíli zasurfovat.“

Zní to dobře? Podívejte se na našich 10 nejlepších destinací pro jazykový kurz spojený se surfováním!

Austrálie

Australie
Surfařský tábor v Sydney

Dlouhé a členité australské pobřeží nabízí nejznámější místa  pro surfování na světě. V Sydney okolí je to například Curl Curl, Long Reef, Narrabeen, Bilgola Beach, Whale Beach, Palm Beach, Manly a kultovní pláž Bondi – to vše jsou velice populární surfařské pláže, ideální pro zkušené surfaře. Začátečníci se mohou před davy lidí trochu stydět, to je ale vynikající důvod pro to, vydat se dále po pobřeží a objevit více krás Austrálie.

Jednou měsíčně v průběhu surfařské sezóny naše partnerská škola ELC v Sydney spolu s Rip Curl Surf Camp Australia pořádá víkendový surfařský tábor pro studenty na jedné z nejlepších australských pláží pro začínající surfaře, Seven Mile Beach, která se nachází 2 hodiny jižně od Sydney. Rose z ELC surfování považuje za „skvělý způsob, jak na vlastní kůži poznat australskou kulturu… Australané jsou známí svou bezstarostnou a uvolněnou povahou, což je v australské surfařské a plážové kultuře víc než zřejmé.“

Lekce-surfovani-v-Perthu-2
Lekce surfování v Perthu

Kromě Sydney nabízíme kurzy angličtiny i v dalších vynikajících surfařských destinacích včetněByron Bay a Gold Coast, domově Surfers Paradise. V těchto destinacích se surfuje jinak než v Sydney: nemají takovou atmosféru “velkoměsta” a jsou mnohem uvolněnější. Perth, ležící až na západním pobřeží Austrálie u Indického oceánu, svým návštěvníkům nabízí jedny z nejlepších surfařských pláží na světě s čistým bílým pískem a vlnami pro začátečníky i pokročilé. Ve všech těchto destinacích se můžete zúčastnit našeho kurzu Angličtina PLUS surfování. Jedinou otázkou tedy je: kam se vydat?

Pamatujte si, že jakmile si stoupnete na surf (a začnete se učit anglicky), můžete se vydat do tolika australských surfařských destinací, kolik se vám během vašeho pobytu v zahraničí zlíbí.

Zjistěte více o kurzech Angličtina PLUS surfování samozřejmě ve městech Byron BayGold Coastnebo Perth. Nebo se podívejte na možnosti  kurzu angličtiny v Sydney.

Kalifornie – USA

Západní pobřeží USA je kultovní. Ponecháme-li stranou místa jako Hollywood, San Francisco, Silicon Valley, Rodeo Drive, most Golden Gate a pohoří Sierra Nevada, je to skvělé místo pro surfování. Podle nás je ideální pro první zkušenost se surfováním.

Kalifornie sice je jedním z nejrozvinutějších míst na planetě, ale když stojíte na surfu, vše, co vnímáte, jste vy, prkno pod vámi a před vámi nekonečný oceán. Pocítíte vůči tomu všemu pokoru a je důležité to zažít.

Po první pořádné vlně – i kdyby trvala jen pár vteřin – tomu propadnete. Právě to zažili naši zaměstnanci, kteří si vyzkoušeli surfování v San Diegu. A když si surfování nezamilujete? Jste přece v Kalifornii, snadno si najdete jinou zábavu!

Zjistěte více o kurzech Angličtina PLUS surfování v Santa Monice nebo o kurzu angličtiny v San Diegu.

Havaj

Hawai

Havaj je domovem velkých vln. Surfování a havajská kultura jsou pevně spjaty, vždyť místní tu surfují už po staletí. Ti, kteří se surfování opravdu věnují, znají  na světe jen málo lepších míst. A v případě, že surfování neholdujete, si užijete místní fantastické pláže!

Zjistěte více o kurzu Angličtina PLUS surfování v havajském Honolulu

Coromandel – Nový Zéland

Nový Zéland je to pravé místo, chcete-li se dostat do kontaktu s přírodou. Když sem asi před 8000 lety dorazili první lidé, zjistili, že tu žijí velká (a chutná) zvířata, která neohrožují žádní přirození predátoři. Velká zvířata jsou teď pryč, velké vlny  ale zůstaly. Nabízíme kurz Angličtina PLUS surfování ve městě Whitianga na poloostrově Coromandel, kde můžete spojit 15 lekcí angličtiny týdně s 10 lekcemi surfování.

Zjistěte více o kurzu Angličtina PLUS surfování na Novém Zélandě

Jižní Afrika – Port Elizabeth a Jeffrey’s Bay

Naši studenti nám pravidelně dávají velmi pozitivní zpětnou vazbu ohledně nabídky kurzů v Jižní Africe – za své peníze tu podle nich získáte více než ve většině anglicky mluvícího světa. Najdete tu spoustu unikátních míst a věcí: když vás omrzí moře, můžete jet třeba na safari!

Port Elizabeth, jemuž se přezdívá „přátelské město“, leží na jednom konci Garden Route – jednoho z nejkrásnějších pobřeží, které kdy můžete spatřit. Port Elizabeth je také známý jako přední surfařská destinace.

jeffreys-bay
Super Tubes at Jeffrey’s Bay, Photo: Ree Saunders

Jen 10 minut od pobřeží leží „J-Bay“, legendární surfařské město, které nabízí  lákavý mix bezstarostného života a prvotřídního surfování. Každý červenec se tu koná jedna z nejlepších surfařských akcí na světě: Billabong Pro. Kitchen Windows, Surfers Point a Supertubes nabízí opravdu prvotřídní vlny. Ty v Supertubes mohou trvat až 40 sekund!

Více o kurzu angličtiny v Jeffrey’s Bay nebo Port Elizabeth

Panama

Julio from our partner school in Panama says:

„Většina studentů se učí čtyři hodiny denně, ať už ve skupině v hodině nebo individuálně. Z toho vyplývá, že se můžete učit od 8:00 do 12:00 nebo od 13:00 do 17:00 – a zbytek dne strávit surfováním. Také můžete využít ráno (slunce vychází kolem 6:00). Začátečníci jsou po pár hodinách už unavení,  zkušenější surfaři ale zvládnou 5 nebo 6 hodin denně.“

„Můžete tak dohlédnout až na korálový útes a nepotřebujete k tomu ani neoprén! Nezapomeňte respektovat místní kulturu, obyvatele a jazyk a odnesete si nezapomenutelný zážitek!”

Více o kurzu Španělština PLUS surfování v Bocas del Toro

San Sebastian – Španělsko

San-Sebastian

San Sebastian, foto: Alex Hammond

Podle National Geographic je San Sebastian jedním z nejleších 20 surfařských měst na světě. San Sebastian je ale i mnohem víc. Baskické hlavní město je jedno z evropských měst, kam se nejvíc vyplatí zajet, chcete-li se dobře najíst – místní tapas byly pozvednuty až na umění. Město nabízí trochu jinou tvář Španělska, která sice má energii velkých měst, ale ve vzduchu je cosi evropského. Navíc je krásné a není v něm tak úmorné horko jako třeba v Andalusii nebo v Madridu.

Na surfování doporučujeme pláž Playa de la Zurriola, opalovat se můžete na Playa de la Concha, která je známá tím, že s přílivem dokáže téměř zmizet. Obě pláže pojí krásná promenáda s velikými sochami, které jí dodávají surrealistický nádech.

Více o kurzu španělštiny v San Sebastian

Biarritz – Francie

biarritz

Biarritz, foto: MilStan

Biarritz je další ze surfařských měst, které National Geographics zařazuje do své „top 20“. Biarritz nabízí úchvatnou směs půvabu a skvělých vln. Ač je toto město známé spíše jako oblíbený resort evropské aristokracie, jeho pláže patří k nejlepším místům na surfování v celé Evropě. Abyste stihli ty nejlepší vlny, musíte vstát brzy ráno a připravit se na husí kůži  (rozhodně doporučujeme obléknout si neoprén).

Více o kurzu Francouzština PLUS surfování v Biarritz

Lisabon – Portugalsko

Lisabon, hlavní město portugalska, je elegantní, okouzlující město, které stojí za návštěvu po celý rok. Výhled z kopců, které lemují historické centrum, je úchvatný, a to obzvlášť v noci, kdy se pod vámi  mihotají světla města. Budete-li se potřebovat vzpamatovat z krásných, životem kypících uliček čtvrti Bairro Alto (až do brzkých ranních hodin jsou plné davů), není nic lepšího než ranní surfování. Najdete tu vlny pro všechny surfaře, od začátečníků až po profesionály.

Více o kurzu Portugalština PLUS surfování v Lisabonu

Brazílie

brazil

Ilha Grande, Brazílie, foto: Alex Hammond

Brazílie dlouho pobřeží Atlantického oceánu nabízí jedinečná místa k surfování. Jižní oblasti, zejména Rio de Janeiro, se pyšní slavnými, poněkud přeplněnými plážemi. Zamiřte na sever a najdete méně davů a dramatičtější scenérie. Zúčastníte-li se kurzu portugalštiny například v Salvadoru nebo Olindě, zjistíte, že severovýchodní pobřeží Brazílie nabízí místa pro skutečné znalce v úžasném přírodním tropickém prostředí.

Zjistěte více kurzu portugalštiny v Brazílii.

To je sen, že? My ale můžeme váš jazykový kurz a výlet za surfováním uskutečnit, a to za méně, než byste možná čekali. Abychom našim studentům umožnili vyzkoušet si surfařský životní styl a získat autentický zážitek ze života v zahraničí,pravidelně jim nabízíme lekce surfování zdarma.Kontaktujte nás pro více informací.

By Alex Hammond

What do you think?