10 věcí, které můžete dělat v San Diegu za méně než 20$

Bez náznaku falešné skromnosti nazývají obyvatelé San Diega svůj domov “nejlepší město Ameriky”. Počasí je tu skvělé, životní styl uvolněný a scenérie jsou velkolepé, takže možná mají pravdu! Zde najdete 10 věcí, co se dají dělat v San Diegu za méně než 20 dolarů:

Ohně na pláži

san-diego-bonfire

San Diego má několik pláží, kde se mohou rozdělávat ohně, kam bys mohl/a pozvat své přátele a užívat se tak pozdního večera. Coronado, Ocean Beach, Oceanside, Mission Beach and Pacific Beach se věnují ohnivým kruhům.

Vydejte se na pěší túru

Po San Diegu se můžete vydat snad na všechny typy výletů. Okolo 100 km pláží naleznete spoustu krásných pobřežních procházek, například podél útesu La Jolla k lesům Torrey Pines. Máte-li čas na výlet k pomníku Cabrillo, můžete se podívat na tidepools (bazény), které jsou domovem hvězdice a řady dalších vodních rostlin a živočichů.

potato-chip-rock-san-diego

Dalším populárních místem pro výlet je vrchol Mount Woodson, kde se náchází místní kámen, který se podobá bramborám a který se stal oblíbenou destinací pro svůj profil – fotografie lovce. Nebo se vydejte na výlet Cowles Mountain při východu nebo západu slunce a vychutnejte si nejlepší panoramatický výhled.

Den v Balboa Parku

S rozpočtem 20 dolarů se nejspíše nedostanete do Zoo v San Diegu, která se nachází v Balboa parku, nicméně jistojistě zde můžete pořádat piknik v rámci vašeho rozpočtu. Udělejte si piknik v některé ze zahrad v parku, najděte si pěkné stinné místo a užijte si teplé počasí. Koloniální architektura je další atrakcí v parku.

balboa-park-san-diego

Můžete se dostat ke všem ostatním atrakcím v parku včetně Přírodního muzea historie, Reuben H. Fleet Science Centra a Muzea člověka za méně než 20$. Zdarma, komentované prohlídky začínají v 11:00 dopoledne v ůterý a sobotu.

Dostihy v Del Mar Thoroughbred klubu

Jedinou činností na tomto seznamu, odkud byste mohli odejít s více penězi, než jste začali, je strávit den na dostizích a ještě se dostat ven z města do San Diego County. Sezóna zde probíhá od poloviny července do začátku září a pak začíná opět v listopadu.

Kalifornsko –Mexické jídlo

california-mexican-food

S rozpočtem 20$ můžete klidně uvíznout v místních lahůdkách. Místní kuchyně se podobá Tex-Mex, ale s větším důrazem na čerstvé suroviny a ryby. Očekávejte klasiky jako burritos, tamales a tacos, ale se spoustou čerstvé zeleniny a mořských plodů. Najdete zde kuchyně v nejlepších restauracích až po silniční návěsy… buďte stateční a budete odměněni!

USS Midway

USS-midway

Midway byla největší loď na světě až do roku 1955. Americká vlajková letadlová loď zažila boje ve Vietnamu a války v Perském zálivu před tím, než byla odvezena do slunečné Kalifornie. Na Midway se můžete vydat na prohlídku a zjistit vše o životě v americkém námořnictvu. Lodˇ také nabízí vynikající polohu pro sledování ohňostrojů 4. Července.

Šnorchlování

La Jolla Shores je ideální místo pro šnorchlování. Chráněné vody jsou domovem mnoha tvorů mořského života, včetně leopardních žraloků, garibaldi a iyellowtail and paprstic.

Projeď Coaster

USA nemusí být proslulé jen svojí veřejnou dopravou, ale jízda na Coaster je velmi doporučována. Pohledy z vlaků jsou oslnivé a to zejména v Solona Beach jen kolem La Jolla, takže se ujistěte, že máte místo u okna!

Vlakem se dostanete podél pobřeží San Diega z Oceanside (na severu kraje) až dolů do města.

Podívejte se na kluzáky na Torrey Pines

torrey-pines-glider-port

Využijte tandemový let nad Torrey Pines Gliderport, která začíná na 140$, ale sednout si a pozorovat kluzáky můžete zcela zdarma. Místo s výhledem na pláže La Jolla je velice fotogenické a ideální pro prožití líného odpoledne.

Letní koncerty na Coronado

Zamiřte do Spreckels Park o nedělním večeru během letních měsíců a můžete si vychutnat koncerty zdarma pod širým nebem. Mnoho různých druhů kapel se vystřídá na jevišti a hraje při západu slunce.

Obrázky: “Nazvala jsem vás přáteli…” od Sharon via cc, Brmborová Chip Skála od Bryan Miraflor via cc, barvy ve tmě @ Balboa Park od R.E. Barber Photography via cc, ceviche od stu_spivack via cc, USS Midway CV41 od Andre S. Ribeiro via cc, Torrey Pines Glider Port 110 od SD Dirk via cc.