Buďte volní jako pták: zaleťte si v zimě na jih

Pokud jste někdy navštívili Brighton a Hoven na podzim, určitě jste si všimli velkého hejna špačků, kteří krouží kolem nábřeží. Tito ptáci se na jih Anglie stěhují, aby se vyhnuli studené zimě ve Skandinávii.

Brighton Starlings

Obrázek: Les Chatfield

Zatímco britská hejna ptáku mají jinačí plány. Vlaštovky například míří na jih přes Francii, Pyreneje, podél východního pobřeží Španělska, Marokem až do jižní Afriky. Evropskou zimu si tak užijí pod africkým sluncem ve společnosti slonů, nosorožců a žiraf, než se v dubnu a květnu vrátí zpátky do Evropy. To je ale pořádný únik před zimou!

Nepřemýšleli jste o něčem podobném? Zaleťte si na jih přes zimu, abyste si užili slunce a neuvěřitelné zážitky. Surfujte na vlnách Indického oceánu, jeďte na safari, relaxujte na australských plážích, objevujte Nový Zéland nebo se nechte unést rytmy tanga v Buenos Aires, každý si vybere.

Navíc si na jazykových kurzech od společnosti ESL nejenom užijete skvělou dovolenou pod sluncem, ale můžete se i zlepšit v cizích jazycích a vylepšit si tak svůj životopis. Můžete svůj pobyt zakončit i oficiální zkouškou!

Zde vám nabízíme některé tipy na výlety:

Poznejte Afriku

Učte se anglicky v Jihoafrické republice, kde můžete poznat Kapské město a poznat pobřeží kolem Garden Route, zátoku Mossel Bay či řeku Storms. Tato cesta vás povede přes pobřeží Indického oceánu, tropické laguny, křišťálová jezera, džungli až k úžasným národním parkům Jihoafrické republiky. Podél pobřeží nachází útočiště delfíni a velryby, zatímco korálové útesy se hemží podmořským životem.

cape-town-safari

Obrázek: Crystian Cruz

Náš program Travelling Classroom zahrnuje, setkání se zvířaty v Národním parku Addo, surfování v legendární Jeffrey’s Bay, úžasné pohledy na místní vrcholky hor a světově největší skok bungee jump. Celou cestu vás doprovází učitelé z naší školy v Kapském městě, kteří nejenom pomohou zlepšit vaši angličtinu, ale zajistí, abyste se vrátili s úžasnými fotkami.

Pokud radši upřednostňujete něco klidnějšího, můžete zkusit naše kurzy přímo v Kapském městě.  Nebo se na měsíc můžete zabydlet v Port Elizabeth nebo v Jeffery’s Bay a užít si místní surfařskou kulturu. A když už je řeč o surfování…

Užijte si Austrálii

Austrálie je země plná pláží a pro surfování je přímo stvořená. O destinacích s těmi nejlepšími vlnami jsme mluvili již dříve, pokud se tedy chcete inspirovat, můžete se podívat sem: check it outAustrálie může nabídnout podstatně více než jen vodní sporty. Je to velká země plná úžasných velkoměst, okázalé krajiny a skvělých lidí, kteří vítají nové příchozí s otevřenou náručí a pintou piva!

sydney bbq

Obrázek: Julius!

Sociologové věří, že moderní australská kultura se datuje až od příchodu prvních Britů na tento kontinent. Mnoho z nich přišlo z těch nejchudších částí Londýna, kde panoval přísný sociální systém, který nenabízel mnoho příležitostí, jak si vydělat. Když přijeli do Austrálie, tak jediné na čem záleželo, bylo, aby přežili a začali nový život: to znamenalo, že se museli spoléhat na sebe a své blízké a rychle začlenit nově příchozí. Výsledkem je země, ze které přímo vyřazuje přátelství.

Ať už surfujete v Perthu, tančíte v Sydney nebo pracujete jako stážista či v jednom z našich pracovních programů working holiday programme, Austrálie pro vás bude zemí, kde vám evropská zima bude připadat hodně daleko.

Objevte krásu přírody na Novém Zélandu

Nikde na světě nenajdete tak úžasnou rovnováhu mezi městským životem a pravou nezkrocenou přírodou jako na Novém Zélandě. Už staletí je toto místo chráněno svou vzdáleností od Evropy a jenom zde se můžete probudit uprostřed města a za pár hodin se zase ocitnout v deštném pralese. Nebo se můžete vydat k moři za velrybami, tuleni a žraloky, kteří nejsou poznamenáni civilizací v zemi, která je jednou z nejekologičtějších na světě.

New Zealand waterfall

Obrázek: Anoldent

Stejně jako v Austrálii vám vízum Working Holiday nabízí možnost zlepšit si svoji angličtinu a zároveň si vydělat peníze během vašeho pobytu. Pokud už se vydáte takhle daleko, je důležité, abyste tam co nejlépe svůj čas využili, a v tom vám pomůže buď stáž, nebo placená práce.

Nabízíme více než kurzy Angličtiny…

Co takhle vyjet do Bocas del Toro v Panamě, kde si můžete užít tropický ráj v hlavní sezóně začínající od února do dubna? Nebo naše kurzy Španělštiny a tanga v Buenos Aires (Spanish + Tango course in Buenos Aires), ve smyslném hlavním městě Argentiny? Naučíte se španělsky a prožijete takové zážitky na, které jen tak nezapomenete.

Rio Carnival

Obrázek: Leandro Neumann Ciuffo

Latinská Amerika není pouze španělsky mluvícím kontinentem, můžete zkusit kurzy Portugalštiny v Riu od ledna nebo února a stihnete si tak promluvit s Cariocas na místním karnevalu! Pokud chcete zažít opravdu divoký karneval, zajeďte na sever do Olinda, nedaleko Recife, kde se to večer opravdu rozproudí.

To je jenom několik možností… nezapomeňte, pod rovníkem leží půlka světa!

Získejte tu nejlepší nabídku

Pokud se rozhodnete zůstat na jižní polokouli delší dobu, vyjde vás to laciněji nežli v Evropě či Severní Americe. Směnný kurz je v této době velmi výhodný, proto na prozkoumání jižní polokoule nikdy nebyl vhodnější čas.

Zažijete takové zážitky, které prostě doma nenajdete a to vše v době, kdy je na Severu zamračeno a pěkná zima.

Náš tým vám se vším pomůže! Zkontaktujte nás a dozvíte se více