Dvojnásobná dávka cestování s ESL

Máte radši vanilkovou, nebo čokoládovou? Horké léto, nebo zasněženou zimu? Ronalda, nebo Messiho?

Klidně můžete mít rádi oboje!

Proto nám dovolte představit vám některé z našich nejlepších destinací pro jazykové kurzy Duo, které vám umožní strávit studium na dvou (nebo více) místech. Tyto kurzy jsou ideální, chcete-li vidět více ze světa, seznámit se s více lidmi a nasbírat během studia v zahraničí více zkušeností.

Destinace, které zde vidíte, jsou pouze některé možnosti, které jsme vybrali a utvořili z nich kombinace, ale máte-li speciální přání nebo nápad, neváhejte nám o něm říct. Už jsme zorganizovali spoustu kurzů Duo na zakázku a tato služba je zcela zdarma (stejně jako u všech našich kurzů pro dospělé).

Zde jsou některé oblíbené kombinace:

Dublin – Galway

Dublin-Galway2

Fotografie: UlrikeJennifer Boyer

Když legendární dublinští spisovatelé a dramatici potřebovali nějaký čas na vlastní myšlenky, zamířili do Galway Bay. Toto místo daleko od ruchu a shonu, kde se může znát každý s každým, na úchvatném pobřeží Atlantiku vás dokáže inspirovat. Galway ideálním způsobem doplňuje tvůrčí bzukot hlavního města Irska.

Budete-li v Irsku studovat na našich partnerských školách Atlantic Language, můžete mít nárok na dopravu mezi těmito dvěma místy zdarma. Zjistěte více o této speciální nabídce.

Brisbane – Perth

Brisbane-Perth2

Fotografie: David VespoliMike Licht

Ve světě hip-hopu spolu sice východní a západní pobřeží Spojených států soupeří, ale vy si vybírat nemusíte – užijte si obě dvě! Opravdu to doporučujeme.

Opačné strany USA nabízí dva různé přístupy k „americkému snu“. Co takhle zkombinovat New York a Los AngelesBoston a San DiegoMiami a San Francisco?

Naplánujete-li si vhodně cestu, můžete si nejprve užít léto na východním pobřeží, a poté slunce následovat na západ. Pokud ne, nevadí – cesta od pobřeží k pobřeží bude v USA pokaždé nezapomenutelná!

Auckland – Queenstown

LA-NYC

Fotos: David VespoliMike Licht

Hallo Leute – auch hier müssen Sie sich nicht entscheiden! Nehmen Sie doch beide – die West- und die Ostküste der Vereinigten Staaten. Das ist ein ganz ernst gemeinter Tipp!

Denn die beiden Enden der USA stellen zwei verschiedene Versionen des berühmten „American Dreams“ dar. Um beide Eindrücke aufzunehmen sollten Sie einen Duo Aufenthalt in New Yorkund Los Angeles oder Boston und San Diego oder Miami und San Francisco buchen – es lohnt sich!

Diese Duo Pack Formel bietet den Vorteil, an der Ostküste den Sommer erleben zu können und dann dem Verlauf der Sonne nach Westen zu folgen. Es gibt aber in den Vereinigten Staaten gar keine unpassende Jahreszeit für diese Reise „von Küste zu Küste“.

Neuseeland lockt mit Auckland und Queenstown

NZ

Fotografie: 23am.comSatoru Kikuchi

Auckland je městem rozporů. Je to typické velké město plné života, ale nesmírně přátelské. A krátký výlet za město vám nabídne jinou stránku Nového Zélandu: delfíny prohánějící se v Tichém oceánu, lesy a krásné pláže.

Chcete-li však skutečně okusit divoký Nový Zéland, můžete zkombinovat pobyt v Aucklandu s pobytem v Queenstownu na Jižním ostrově. Je to místo, kam Novozélanďané – neboli Kiwis, jak si sami říkají – jezdí užívat snowboarding a lyžování,  rafting na zpěněných řekách, horskou cyklistiku a bungee jumping. Slyšíte to volání hor?

Anglie – Malta

Brighton-Sliema2

Fotografie: Garry KnightEric Söderström

Naučte se mluvit anglicky s sexy britským přízvukem, a ten pak používejte na pláži zalité maltským sluncem! Velké Británie a Malta, dvě země s velmi rozdílnými, ale také společnými dějinami, nabízí spoustu lákavých možností pro „dvojitý“ kurz angličtiny.

Rozhodnete-li se studovat ve městech Bournemouth a Sliema, budete mít možnost porovnat dvě fantastické pláže. Kombinace Londýn/Gozo nabízí kontrast jednoho z nejvíce vzrušujících měst planety a klidného středozemního ostrova. A Brighton i St. Julians jsou živá centra dění, kde hudba nepřestává hrát dlouho do noci! V Velké Británii i na Maltě nabízíme mnoho dalších destinací, a tak se nás určitě zeptejte, zajímá-li vás více možností.

Montreux – Lyon

Lyon-Montreux

Fotografie: Alex HammondFulvio

Města Lyon a Montreux dělí jen něco málo přes 200 kilometrů. Jsou ideální kombinací, chcete-li zkombinovat kurz francouzštiny s užíváním si života plnými doušky.

Lyon je hlavní město Francie, pokud jde o gastronomii. Místo, kde je každé jídlo potěšením, v kombinaci s mírným jižním sluncem.

Za švýcarskou hranicí byste sotva našli více stimulující destinaci než Montreux, jež leží na břehu Ženevského jezera. Montreux je krásné město s rokenrolovým dědictvím, za nějž částečně vděčí svému pověstnému jazzovému festivalu. Návštěvníky láká po celý rok i díky nádhernému výhledu na Alpy.

Berlín – Freiburg

Berlin-Freiburg

Fotografie: Ana Raquel S. HernandesClément Belleudy

Jedno je město techna, módy a umění, druhé malebné zákoutí v regionu Černý les, známé díky místnímu pivu a vínu. Spojení Berlín a Freiburg vám ukáže pravou tvář Německa severně a jižně od „Weißwurstäquatoru“.

Madrid – Barcelona

barcelona-madrid

Fotografie: Greenwich PhotographyIvan Walsh

Madrid a Barcelona se sice nemají zrovna v lásce, ale chcete-li opravdu pochopit význam španělských regionů, musíte bezpodmínečně navštívit obě tato města. Obě jsou jedinečná a pulzují životem: Gaudího architektura a Gotická čtvrť neboli Barri Gòtic v Barceloně a galerie a noční život v Madridu. A k tomu oběma městům společná vášeň pro dobré víno, jídlo a fotbal.

Bocas del Toro – Boquete (Panama)

boquete-bocas-del-toro

Fotografie: José David LeivaArvind Grover

Vysoko v tajemných panamských horách leží Boquete. Toto panamské město nabízí úžasný pocit pospolitosti a je vzrušujícím místem pro dobrodružství v přírodě.

Naše partnerská škola má také pobočku na panenských karibských ostrovech Bocas del Toro. Jsou známé pro své pláže s bílým a zlatavým pískem, životem pulzující korálový útese a vlny ideální pro surfování. Večer vás strhnnou k tanci neodolatelné rytmy salsy a merengue.

Můžete mít nárok na dopravu zdarma mezi těmito dvěma místy. Zjistěte více o této speciální nabídce.

Peking (Beijing) – Šanghaj

china

Fotografie: sanfamedia.comtengri555

Okuste dvě strany moderní Číny. Peking (Beijing) již po staletí představuje sílu a moc. Fascinující historické památky ve městě to dosvědčují.  Šanghaj je město obchodu, v jehož přelidněných ulicích se skrývá budoucnost.

Strávíte-li v každém městě 6 týdnů, ESL vám zaplatí náklady na cestu mezi nimi. Zjistěte více o této nabídce.

Rusko dvakrát

moscow-petersburg

Fotografie: Shutterstock

Rusky se mluví na území, které se rozpíná přes půl zeměkoule. Města, která se v tomto prostoru nacházejí, se od sebe neuvěřitelně liší – St. Petěrburg neboli Petrohrad se svou klasickou architekturou oproti asijským přístavům na východě.

Zkombinujte kurz ruštiny v Moskvě a v St. Petěrburgu a ponořte se do srdce ruské kultury.

Portugalsko – Brazílie

lisbon-brazil

Fotografie: Alex Hammond

Lisabon je nejzápadnější evropské město, a jako takové je tradičním výchozím bodem pro cestu do Nového světa. Zkombinujte kurz portugalštiny v krásné portugalské metropoli, načež se přesunete do jednoho z míst v Brazílii, kde to žije, ať už k plážím Ria de Janeira, nebo za opojnou atmosférou, jakou nabízí Salvador de Bahia.

Podívejte se na další doporučení poradců z ESL ohledně jazykových kurzů Duo.

Pokud vás napadá vlastní kombinace, rádi váš sen uskutečníme. Kontaktujte naši kancelář ESL!

Už jste na kurzu Duo byli? Dejte nám vědět v komentářích!