Hory volají: Jazykové kurzy na lyžích a se snowboardem

Máte zájem o zimní dovolenou, kde si po ránu procvičíte cizí jazyk? Nebo chcete jazykový krurz, kde se odpoledne pořádně odvážete? Naše nabídka jazykových kurzů spojená s lyžováním a snowboardem by mohla být to, co hledáte. Naše jazykové kurzy zaujmou nejenom lyžařské začátečníky, ale i zkušené lyžaře.

Ski-Lift-selfie

Společnost ESL si zakládá na tom, že by jazykové kurzy měli zahrnovat mnohem více než jenom samotné studium. Proto nabízíme velký výběr z kurzů Language PLUS courses, kde se spojují jazykové lekce s místními aktivitami, jako je například vaření, tanec, jóga, filmaření, surfování nebo sport. Podle toho, kterou destinaci si vyberete, zažijete dobrodružství a zážitky spojené s tímto místem.

Pokud nebudete mít zájem o tyto specializované kurzy, nabízíme jazykové kurzy do těch nejoblíbenějších zimních letovisek na světě. Navíc jsou některé destinace, které nejsou vyhlášenými lyžařskými letovisky, velmi blízko sjezdovek, takže si o víkendu můžete odskočit zalyžovat a ještě se včas vrátit na pondělní hodinu.

Čtěte dál o našich tipech na jazykové kurzy spojené s lyžováním a snowboardingem

Jděte na:

Jazykové kurzy spojené s lyžování/snowboardingem ve městě Whistler a Vancouver, Kanada

Whistler Blackcomb je jednou z nejproslulejších lyžařských destinací a nabízí 252 km vyznačených sjezdovek jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Pokud máte na sněhu dost zkušeností, můžete si užít proslulý sněhový poprašek i mimo vyznačené sjezdovky.

Naše partnerská jazyková škola v srdci vesničky Whistler, se nachází pouze několik minut chůze od lanovek. Ve škole si můžete během hodin nechat svoje lyže, a potom hned vyrazit na sjezdovky!

IH-Whistler

Na této škole nabízíme nejenom kurzy Angličtiny, ale i lyžarský a snowboarďácký kemp. Kemp zahrnuje ubytování, luxusní prostory, půl dne lyžování nebo jízdy na snowboardu od pondělí do pátku, a mnoho dalších věcí.

Pokud se vám líbí nabídka naší partnerské školy ve Whistleru, ale radši byste chtěli být ve městě:Vancouver se nachází pouhých 125 km od tohoto rezortu a nabízí všechny výhody městského života včetně skvělých restaurací, obchodů a nočního života.

Nebo můžete zkombinovat dva týdny ve městě a dva týdny v horách. Společnost ESL vám s radostí pomůže.

Kurz angličtiny spojený s lyžováním/snowboardem v kanadských Skalnatých horách

Canmore je místo, které není tak věhlasné jako Whistler, ale určitě jste slyšeli o rezortech, které se nacházejí nedaleko: Lake Louise, Banff Sunshine Village, Banff Mount Norquay a Nakiska. Toto místo se také pyšní úžasnými horkými prameny!

Banff-national-park

Jezero Peyto, Banff

Nabizíme kurz English PLUS Ski/Snowboard ve spolupráci s naší partnerskou školou v Canmore, která zahrnuje denní studium jazyka a tři odpoledne v týdnu strávené na sjezdovkách. Autobusová kyvadlová doprava a lanovky jsou zahrnuty v ceně a vybavení si můžete pronajmout na místě. Tyto rezorty nabízejí ty nejlepší běžkařské trasy v severní Americe.

A pokud si chcete užít trochu městského ruchu můžete zajet do nedalekého Calgary.

Jazykové kurzy angličtiny spojené s lyžováním/snowboardem v USA

Jednou z našich hlavních destinací pro zimní sporty v USA je Denver. Nachází se nedaleko Skalnatých hor a nabízí nespočet světových lyžarských rezortů. Rezorty Keystone, Vail, Breckenridge, Aspen a Beaver Creek se nachází pouhé dvě hodiny jízdy autem od města, což je idelání pro víkendové sjezdování.

Michel-Bear-Mountain

Michel ze společnosti ESL, shredding v Bear Mountain

A zatímco byste si asi spojili Los Angeles se surfováním než snowboardingem, Bear Mountain se nachází nedaleko (2 hodiny autem z centra města) a nabízí úžasné prostory pro zkušené snowborďáky nebo odvážné začátečníky.

Jazykový kurz angličtiny spojený s lyžováním/snowboardem v Queenstown, Nový Zéland

Další destinací, kde nabízíme náš kurz English PLUS Ski/Snowboard je Queenstown na Novém Zélandu. Toto město se nachází u jezera Wakatipu, obklopeno horskými vrcholy, které se objevily na stříbrném plátně v trilogii Pán prstenů. V létě je toto místo věhlasné extrémními sporty jako je: bungee jumping, raftování, skoky z letadla a další. Zima je perfektní pro lyžování a snowboarding. Podívejte se na náš článek o 10 věcech, které můžete podniknout v Queenstown: here.

cardrona-queenstown-ski
Cardrona

Toto místo je tím nejlepším pro váš jazykový kurz a pořádné sjezdování, protože se nachází v blízkosti těchto známých rezortů Coronet Peak, the Remarkables a Cardrona Alpine Resort. V našem programu English PLUS Ski/Snowboard se jazykové kurzy konají ráno a odpoledne mezi 13.00-16.00 si můžete pět dní v týdnu pořádně zalyžovat.

A co třeba jazykový kurz spojený s lyžování/snowboardem v Austrálii či Indii?

Austrálie je zemí dlouhých pobřeží, klokanů a…. zimních sportů. Opravdu?

Asi byste nečekali, že v zemi, která je jednou z nejteplejších, si můžete velmi pěkně zalyžovat, a to nedaleko od Syndey či Melbourne. Pamatujte si, že “nedaleko” v Austrálii znamená něco jiného než tady. Lyžařská letoviska Nového Jižního Walesu (včetně rezortu Thredbo a Perisher ), jsou od Sydney vzdálená přibližně 5 hodin jízdy autem, zatímco rezort Victoria’s ski resorts je od Melbourne vzdálen asi tak mezi tři až pěti hodinami jízdy.

Gulmarg-snowboarding
Gulmarg

Pokud vás všechny ty řeči o “sjezdovkách” a “rezortech” nebaví a hledáte něco dobrodružnějšího, pak vám nabízíme kurz angličtiny v Novém Dillí. Budete bydlet v blízkosti Jammu, Kašmíru či Himachal Pradesh. Gulmarg je nejznámějším lyžařským rezortem v Indii a nabízí směsici indické kultury a skvělého sněhu, které mu se říká “curry prašan”.

Jazykový kurz španělštiny spojený s lyžováním/snowboardem v Barceloně

Andorra se od Barcelony nachází as 200 km, což z ní dělá skvělé místo na víkendový výlet. Dalšími oblíbenými rezorty v Pyrenejích jsou Baqueira Beret, Masella a La Molina, s vrcholky vysokými přes 2500 km. Je to jeden z dalších důvodů proč navštívit toto vzrušující město.

V Argentině vás pohodlný noční autobus odveze z Buenos Aires do And, kde se nachází populární rezort Bariloche. Nabízí zajímavou ochutnávku alpského života v srdci jižní Ameriky.

Kurzy němčiny spojené s lyžováním/snowboardem v Mnichově, Salcburku, Freiburgu či Curychu…

Pokud jste se někdy dívali na lyžařské závody v televizy, určitě jste si všimli, že Rakousko, Německo a Švýcarsko tam mají velké zastoupení. To není žádná náhoda. Alpy jsou domovem zimních sportů a nabízí neuvěřitelný výběr ze zimních rezortů.

ski-welt-wilder-kaiser
SkiWelt Wilder Kaiser

Mnichova se velmi snadno za dvě hodiny dostanete například do rezortů Garmisch Partenkirchen, Kitzbühel, SkiWelt Wilder Kaiser, Fieberbrunn, Seefeld, Zillertal a do Innsbruckého olympijského rezortu. Většina letovisek kromě Garmische je zahrnuta do slevové karty Tirol Snow Card. Tato karta se vám bude hodit pokud hodláte strávit hodně času na sněhu.

Nedaleký Salcburk také nabízí velký výběr rezortů. Nejoblíbenější je Ski Amadé, pojmenovaný po místní celebritě Mozartovi. Nezapomeňte ochutnat jeho kuličky.

Vrcholky kolem Freiburgu nejsou tak velkolepé jako ty, kterými se pyšní Alpy, ale Bergwelt Südschwarzwald  nabízí spousty sjezdovek, které oplývají krásným výhledem na Schwarzwald.

Curych má ve své blízkosti několik lyžařských rezortů, včetně Beckenried-Klewenalp, Flumserberg, Laax a Andermatt. Vlak, který vyjíždí přímo z Curychu vás dostane do Saint Anton am Arlberg za necelé dvě hodiny.

Jazykové kurzy francouzštiny spojené s lyžováním/snowboardem v Lyonu, Nice, Biarritz a Montreux…

Lyon je známý hlavně jako kulinářské srdce Francie, ale také se nachází v blízkosti francouzských Alp. Rezort Les 3 valleés  je necelých 200 km daleko a nabízí vám skvělé možnosti výletů do Courchevel, Méribel a Val Thorens

U paty Mont Blancu se nachází Chamonix, které nabízí to nejlepší z hor po celý rok.

Meribel
Les 3 Vallées

Na francouzské Riviéře se nachází Nice, které je v blízkosti rezortů Isola 2000, Auron a Valberg. I přes své věhlasně mírné podnebí na pobřeží, nabízí tyto rezorty během zimy skvělý sníh. Zatímco pyrenejské rezorty v Biarritzu na západním pobřeží, jako například: Gourette a La Pierre St Martin také nabízejí skvělé sjezdovky.

Hlavní kancelář spolešnosti ESL v Montreux nabízí úžasný výhled na ženevské jezero a Alpy. Není proto divu, že si naši zaměstnanci a studenti o víkendu jedou zalyžovat, zajezdit na snowboardu a dát si pořádné fondue! Nejoblíbenější rezorty jako Les Diablerets, Leysin a Les Portes du Soleil, Verbier jsou vzdálené pouze hodinu od města.

Kurzy italštiny spojené s lyžováním a snowboardem ve Veroně

Hornatý povrch severní Itálie nabízí skvělé lyžařské rezorty a mnoho z nich je od Verony vzdáleno pouhé dvě hodiny cesty. Hory poblíž jezera Garda jsou známé pro výlety a horolezectví a v zimě nabízí zajímavá místa na sjezdování, jako například Asiago (proslulé svými sýry) a Altopiano della Paganella. A nezdá se vám, že jsou Italové ti nejlépe oblíkaní sjezdaři?

Japonsko, Korea, Rusko…

Jenom v samotném Japonsku se nachází kolem 500 rezortů, které jsou proslulé svým kvalitním sněhem. Korea také nabízí překvapivě velké množství rezortů v regionu Gangwon-do. A Rusko si užívá sportovní horečky, díky právě se konajících zimních olympijských hrách.

Nezapomeňte, že zimní sporty neznamenají jenom sjezdování

Většina návštěvníků rezortů si užívají pouze sjezdování, snowboard a občas zkusí nějaké ty triky na rampách, ale na horách se toho dá zažít podstatně vice.

tobogganing

Sáňkování v Rakousku

Běžkování je skvělým sportem a zavede vás do těch částí hor, do kterých byste se jinak nepodívali. Spousty rezortů take nabízejí celou škálu bobových a sáňkařských drah, některé jsou dokonce několik kilometrů dlouhé.

A někteří považují  Après Ski za velmi těžkou disciplínu!

Více informací o našich kurzech English Plus najdete zde: Find out more about our Language PLUS courses.

Fotografové: IH Whistler, Banff: Pascal, Cardrona: Jordan Sim, Gulmarg: acidka, Skiwelt Wilder Kaiser: Alex Hammond, 3 Valleés: Michiel Mobach, sáňkování in Rakousku: Alex Barth přes CC.