Jazykové pobyty pro studenty se zdravotním postižením

Obklopit se jazykem v cizí zemi je nejlepší způsob, jak rozvinout své jazykové dovednosti a zároveň na vlastní kůži poznat jinou kulturu. V ESL pevně věříme, že tento zážitek by nikomu neměl být odepřen kvůli zdravotnímu postižení.

Handicap může znamenat jisté nároky na místo pobytu, které jsou nutné pro zajištění příjemného a hladkého průběhu jazykového kurzu. Díky naší nabídce programů a partnerských škol máme pro každého řadu atraktivních možností.

507901665-2

Nejdůležitější je při rezervaci náš tým seznámit se všemi speciálními požadavky. Pro to jsou dva důležité důvody. Za prvé, dobře známe naše partnerské školy, jejich umístění i jejich vybavení pro handicapované studenty. Členové našeho týmu partnerské školy pravidelně navštěvují a mohou o konkrétních školách nabídnout své vlastní poznatky. Naše poradenská služba je zdarma. Za druhé, umožní nám to zajistit, aby pracovníci ve zvolené destinaci měli v předstihu všechny důležité informace. Díky tomu mohou všichni studenti vytěžit z jazykového pobytu maximum.

V našich brožurách a na našich webových stránkách je u každé školy jasně uvedeno, zda školní budovy nabízí bezbariérový přístup. Při hledání jazykových škol pro studenty se sníženou pohyblivostí je důležité si uvědomit, že standardy zařízení se mohou po celém světě lišit, často v souladu se zákony a přístupem v jednotlivých zemích.

Klasická jazyková škola ale není nejlepší volbou pro každého. Mezi naše nejpružnější a nejindividuálnější programy patří kurzy „V domě lektora“, kde student po dobu trvání kurzu žije se svým učitelem, má s ním soukromé hodiny, společně jedí a objevují destinaci. Jedná se určitě o jeden z nejrychlejších způsobů, jak v jazyce dosáhnout plynulosti a soustředit se na konkrétní potřeby.

455646195-2

Tento typ programu má mnoho výhod, včetně podrobného nahlédnutí do místní kultury a stálého ponoření do jazyka, které byste při pobytu ve společné domácnosti s dalšími zahraničními studenty nemuseli nutně získat. Náš tým vždy upraví program na míru podle potřeb studenta. To znamená, že se obsah kurzu volí podle studentových zájmů, úrovně a stylu učení. Také to znamená, že například student, který používá invalidní vozík, studuje u učitele, jehož domov je vhodný pro vozíčkáře (často, ale ne vždy, i pro člena rodiny).

Kurzy v domě lektora jsou také dobrou volbou pro studenty s poruchami učení, například dyslexií, které mohou v tradičním školském systému studium znesnadnit. Víme, kteří lektoři mají zkušenosti a odborné znalosti v oblasti poskytování výuky studentům s celou řadu zdravotních postižení. Díky tomu jsou možné kurzy na míru pro neslyšící nebo nevidomé studenty i kurzy pro studenty s poruchami učení. Opět platí, že je nejdůležitější, abyste nás informovali o všech specifických potřebách, abychom pro vás mohli vytvořit ideální program.

Pevně věříme, že výuka jazyka v plném ponoření do řeči a kultury cizí země je příjemná a obohacující zkušenost, která by měla být dostupná pro všechny. Chcete-li se dozvědět více o kurzech „V domě lektora“ a o možných destinacích, navštivte naše webové stránky. Případně se obraťte na náš tým, který se s vámi rád domluví osobně!