Nadhoďte jazykový kurz v zahraničí Vašemu bossovi (jako šéf)

Srpen 28, 2014

Už jste si někdy všimli kurzu v zahraničí, který by dokonale ladil s vaší prací? Vy a vaši zaměstnavatelé získají více než jen jazykové dovednosti z vašich zkušeností ponořených do jiné kultury.

3509726702_62141432b7_o

V některé země mají právo na školící dovolené, což je zakotveno ve vnitrostátním právu. Německý Bildungsurlaub a francouzské droit individuel à la formation, nebo compte personnel de formation od roku 2015 může být použito ke studiu jazyka. Ale i když vaše právo na vzdělávání není oficiální, zde jsou některé pevné argumenty, které můžete použít jako výhody jazykového studijního pobytu v zahraničí:

 “Je to levný osobní rozvoj.”

Váš osobní rozvoj by měl být pro vaše zaměstnavatele důležitý. Tím, že vás pošle do jiné kultury, budete se setkávat s novými lidmi a hovořit jiným jazykem, získá mnohem více pozitivních reakcí od vás, než by získal typickým team-buildingovým cvičením nebo výcvikem svých zaměstnanců. Podívejte se na náš článek z dřivější doby o soft skills, které můžete rozvíjet zatímco se učíte jazyk v rámci kulturního ponoření se.

“Pořád budu pracovat.”

Jean-Pierre Conus, více prezident INNSECO SA a v současné době nový člen vyslané výpravy do Portugalska na 4 týdenní kurz v Lisabonu, říká, že „je možné mít v dnešní době zaměstnance na studiu v zahraničí na poloviční úvazek po dobu několika týdnů, zůstat v kontaktu s úřadem a dělat nějakou práci, jakmile se dostanete na internet“. Jen proto, že nejste v kanceláři, neznamená, že nemůžete pracovat.

“Společnost se stane více konkurenceschopná.”

Studim po studiu ukázalo, že jazykové schopnosti zvyšují konkurenceschopnost na místní až mezinárodní úrovni. EU, a to zejména, je velkým zastáncem jazykových dovedností pro evropské podniky.

Nebo můžete zkusit tajemnou druhou stranu,,,

“Naši rivalové to dělají.”

Jazykové kurzy pro profesionály jsou rychle se rozvíjející oblast studia v zahraničí. Odborné školy jsou na vzestupu. Chcete, aby vaše konkurence měla přístup na trhy, které jsou k dispozici pro vás?

“Mezinárodní networking”

Jazykové kurzy pro studenty obchodu a jsou místa, kde se setkáte s lidmi z nejrůznějších podniků, což někdy vede k nějaké pěkné osudové chvíli. Podívejte se na zprávy našich zaměstnanců z jazykových škol ve Velké Británii zde.

“Zlepší to firemní kulturní plynulost.”

Získáte poznatky z učení ponořeni do kultury, což není možné, pokud se učíte jazyl doma. Jistě, jazykový kurz ve vaší kanceláři vás může naučit abstraktně o místních tradicích nebo jak řešit lidi, ale to není stejné, jako žít v této kultuře a prožívat ji z první ruky.

“Budu pak šťastný.”

Šťastný zaměstnanec je podle výzkumu Univerzity Warwick produktivnější. Investice do jazykového kurzu vám poskytne dovednosti, které zlepší vaší práci a rodinný živoat, čímž se zvyšuje štěstí a produktivita.

“Organizace je velmi snadná.”

Od toho jsme tu my. V ESL – jazykových pobytech jsme pomohli již tisícům studendů, kteří se učili cizí jazyk kvůli práci; my jsme zde před tím, při tom a po té, co si kurz zarezervujete, abychom zajistili, že celý proběhne dobře.

“Budu pak lépe zaměstnatelný… ”

Možná byste to neměli zmiňovat svému šéfovi! Ale je to pravda. I v notoricky jednojazyčné podnikatelské kultuře jako je USA výzkumníci Harvardu ukázali, že mluvit cizími jazyky zvyšuje zisk.

Zjistěte více o jazykových pobytech pro profesionály zde nebo můžete sdílet své zkušenosti níže.

Pokud jsou máma a táta pořád ještě Vašimi šéfy, podívejte se na tento tento článek o podsouvání jazykových kurzů Vašim rodičům.
 
Obrázky : Manager by Ronald Repolona, via CC, 
By Océane Tache

What do you think?