Jóga dodává výuce jazyků další rozměr

Málokdo ještě pochybuje o tom, že technologie umí přispět ke stresu. V posledních dvaceti letech většina lidí v rozvinutém světě dosáhla stavu “neustálého spojení”, což znamená, že každý, kdo vlastní mobilní telefon, může komunikovat s kýmkoli, kdo jej vlastní také – téměř kdekoliv a kdykoliv. Internetová pošta se už neomezuje na kancelář a domov – díky mobilnímu internetu si můžete číst e-maily na lavičce v parku i na tropické pláži. A tak došlo k tomu, že místo abychom hledali příležitosti, kdy se můžeme připojit, musíme hledat příležitosti, kdy se můžeme odpojit.

V ESL nabízíme programy, které vás podporují právě v tom – odpojit se.

yoga on the beach

Photo Via

Na rozídl od víru rozptýlení, do nějž vás vtahuje okolní svět, jóga učí soustředit se sám na sebe. Toto asijské starověké umění se zaměřuje na současnost, ne na minulost ani budoucnost. Váš chytrý telefon je minulosti – fotek a zpráv – a budoucnosti – nejrůznějších kalendářů a připomínek – naopak plný. Teprve když se zbavíte věcí, které vás rozptylují, zvenčí i zevnitř, budete moci být doopravdy bdělí. Jóga má navíc tu výhodu , že se díky ní vaše tělo stane pružnějším a silnějším, což přispěje k vaší osobní pohodě.

Věříme, že jóga se perfektně hodí ke studiu jazyka v zahraničí, ať už jako činnost, kterou děláte ve volném čase, nebo jako hlavní část programu . Naše programy „Jazyk plus jóga“ náročnou výuku ve škole vyrovnávají prostřednictvím pravidelných lekcí jógy.

Díky relaxaci se budete moci lépe soustředit na jazyk, který se učíte. V současné době nabízíme kurzy „Jazyk plus jóga“ v  IndiiAustráliiKanadě a Panamě.

Buddhist Dress

Kromě jógy nabízíme i jiné programy, které vám pomohou pročistit si mysl a soustředit se na současnost, například kurzy „Jazyk plus sport“, které se konají v desítákch destinací. Každý, kdo už někdy jezdil na lyžích nebo na snowboardu v čerstvě napadaném sněhu, ví, jak pohlcující je to zážitek – stejně jako surfování, což je další činnost, při níž se zcela odprostíte od rušivých vnějších vlivů. Do neoprénu mobil neschováte!

Osvoboďte svou mysl a zbytek přijde sám

Stejně jako již zmíněné činnosti je i učení se jazyku, pokud se do něj zcela ponoříte, intenzivní a obohacující zkušenost. Když komunikujete v jazyce, který se učíte, a žijete v cizí kultuře, všechna rozptýlení svého „reálného“ života můžete vypustit.  Zkombinujete-li studium jazyka v zahraničí s dobrovolnictvím , nemůžeme sice zaručit, že dosáhnete vyššího stavu vědomí, jistě si ale odnesete pozitivní zážitek..

Zjistěte více o jazykových kurzech po celém světě.