Jak se rychle naučit cizí jazyk? Nabízíme pět tipů

Lidé mají mnoho důvodů, proč se chtějí naučit jazyk za co nejkratší dobu. Jeden z nich může například být obchodní schůzka nebo z osobních důvodů. Náš tým pro vás připravil několik osvědčených metod jak si rychle osvojit cizí jazyk. Jejich rady zahrnují vše od samostudia až po vybrání toho nejlepšího jazykového kurzu.

Níže jsme uvedly naše tipy. V komentářích nám můžete sdělit svoje vlastní zkušenosti.

1. Věnujte svůj čas

water-ski-Garda

Pokud se chcete naučit další cizí jazyk, je potřeba, abyste mu věnovali čas a vaše úsilí. První krok je vždy ten nejtěžší. Ale jakmile dosáhnete určité jazykové úrovně, půjde vám výuka sama od sebe a budete moci využívat jazyk i v běžném životě. Takže začněte teď a budete odměněni po zbytek života.

2. Nebojte se

Pokud se bojíte, že vás někdo bude soudit za to, že se snažíte hovořit v cizím jazyce a to vás zneklidňuje, pak se sami sebe zeptejte:

“Jak se cítím, když na mě cizinec promluví v mém rodném jazyce? Dělám si z něj legraci a považuji to za negativum nebo jsem naopak rád, že se snaží?”

3. Hned od začátku se snažte jazyk používat

Nejlépe uděláte, když začnete cizí jazyk používat hned od začátku. To je velmi důležité, pokud jste v zemi, ve které se tímto jazykem mluví všude.

Pokud studujete doma, musíte si používání jazyka zapojit do každodenního života. Je důležité co nejvíce mluvit, abyste si zvykli na vytváření nových slov. Dívejte se na vaše oblíbené filmy či seriály s titulky. Zpívejte si písně v originále. Nemusíte rozumět všemu, ale zvyknete si tím na ty neznámé zvuky.

4. Využívejte paměť efektivně

Existují dvě důležité informace, které musíte o své paměti vědět, a které vám pomohou s výukou jazyka. Zaprvé je důležité vědět, že si věci zapamatujete lépe, pokud si je zasadíte do kontextu. Pokud se učíte slovíčka, musíte se je učit tak, aby se vám lépe pamatovala.

Zadruhé je dobré vědět, že repetice je velmi důležitým nástrojem. Pokus strávíte dlouhé hodiny zíráním na gramatiku, naučíte se toho podstatně méně, než pokud se budete učit intenzivněji v kratších intervalech.

Kartičky nebo různé jazykové aplikace, vám pomohou si vše lépe zapamatovat. Avšak výuka samotných frází nebo slov vám nezaručí plynulost…

5. Skutečně se obklopit cizím jazykem

beach-study-location

Pokud se učíte jazyk formálně, naučíte se jeho učebnicovou podobu. Tak se samozřejmě naučíte řádnou gramatiku a ta je páteří celého jazyka. Ale nechtěli byste mluvit autentičtější formou? Výuka v zahraničí je kombinací strukturované výuky s výukou všedního jazyka.

Skuteční lidé nemluví jako z učebnice nebo z novin. Dokonce ani v televizi neuslyšíte jazyk, který se používá na ulici.

Pokud už máte základy jazyka, pak je nejlepší způsob jak se zlepšit pokud se cizím jazykem pořádně obklopíte. Pokud se nacházíte v cizí zemi, pak se vám bude jazyk učit rychleji.

Pojedete-li na jazykový pobyt se společností ESL budete cizím jazykem úplně obklopeni. Běžný kurz zahrnuje dopolední výuku a celé volné odpoledne. Pokud si chcete výuku prodloužit, můžete se účastnit lekcí v malých skupinách nebo jeden na jednoho (známý jako intenzivní kurz)

Pokud budete bydlet s hostitelskou rodinou, budete si moci jazyk procvičit i mimo výuku. Určitě tuto nabídku využijte, protože čím vice se zapojíte do místního života, tím rychleji si osvojíte i příslušný jazyk.

Kurzy u lektorů doma

Jeden kurz je z ostatních nabídek ten nejlepší pokud se chcete jazyk naučit efektivně a rychle. Nabízíme kurzy, kde si budete celý den procvičovat svoje nové jazykové schopnosti. Tento kurznabízí ubytování přímo v domě lektora, takže si můžete vše celý den procvičovat!

Pokud si nechcete najít místního přítele či přítelkyni pak jsou kurzy v domě lektora tou nejlepší volbou.

Věříme, že tyto kurzy jsou tím nejefektivnějším způsobem, jak se naučit cizí jazyk. Celá náplň kurzu je vám přesně šitá na míru, takže neztrácíte čas s ostatními tématy, která vás nezajímají.

Pořádně skočit po hlavě do výuky je tou nejrychlejší cestou jak se stát rodilým mluvčím. Neváhejte se nás zeptat!

Obrázky: Alex Hammond