Nadechněte se, relaxujte a jeďte na kurz angličtiny: Kurzy pro manažery v Breconu ve Walesu

Londýn, New York…a  Brecon? Venkovský Wales asi nebude to první místo, které vás napadne, pokud hledáte kurzy obchodní angličtiny, ale od roku 1977 se podařilo Trebinshun House v Breconu zajistit si pověst jedné z nejlepších jazykových škol pro manažery ve Velké Británii. Mezi zákazníky společnosti ESL je tato destinace tou nejoblíbenější.

Trebinshun-House-6

Dům Trebinshun v Breconu

Trebinshun House vám nabídne zážitek, který je na pomezí jazykové školy a lázní, kde se spojuje skvělá výuka s odpočinkem v jednom z nejkrásnějších míst ve Velké Británii. Zastihli jsme Petera Johnsona, který vám řekne více.

ESL: Pro koho jsou programy v Trebinshun House určené?

Peter Johnson: Naše programy jsou především určené pro manažery a profesionály. Takovéto programy jsou velmi úzce zaměřené a specializované na obory jako je finančnictví, HR, výroba, IT, marketing a další oblasti, na které se chtějí naši studenti orientovat. Také nabízíme programy pro akademiky a doktory. Naším pravidelným klientem byl také bývalý ředitel sektoru financí z katalánské banky La Caixa. Teď už sice odešel do důchodu, ale je neustále zván, aby přednášel na univerzitách po celém světě. Právě díky tomu se zúčastní našich kurzů v Trebinshun House, aby si udržel angličtinu na dobré úrovni.

Jak důležitý je výběr destinace pro jazykový kurz?

Lokalita, ve které se nacházíme, obrovsky přispívá k úspěchu naší jazykové školy. Nacházíme se v Národním parku Brecon Beacons a naše sídlo je zasazeno přímo na úpatí mezi pohořími Brecon Beacons a Black Mountains. To napomáhá navodit atmosféru klidu a pohody pro naše studenty. Každý, kdo kdy učil v Londýně, hned rozpozná ten rozdíl.

Trebinshun-House-5

Brecon Beacons

Když jsem učil v Londýně, studenti často přicházeli do hodin pozdě a rozčílení z hektické cesty metrem.  Veřejná doprava ve Velké Británii není na takové úrovni jako ve Francii, Španělsku, Itálii, Německu či Švýcarsku a lidé jsou často velmi rozhořčeni, když se něco děje na Northern Line. V menších městech jako je například Oxford či Cambridge se musí studenti často spoléhat na autobusy, které bývají velmi nedochvilné. Když je pak student rozčílený kvůli dopravní situaci, je skoro nemožné, aby se zase soustředil na výuku.

V jazykové škole Trebinshun House takový problém odpadá, protože to do školy máte asi 40 metrů a to je jednou z hlavních výhod tohoto rezidenčního komplexu.

„Ten samotný koncept je skvělý, vřele doporučuji jazykový kurz v Trebinshun.“  Wencke Ahlers  Dusseldorf.

Trebinshun-House-4

Ubytování v Trebinshun House

Naším cílem je nabídnout poklidné a krásné prostředí, pohodlné ubytování, vynikající jídlo a výborný společenský program. A naše umístění v této lokalitě je proto zásadní. Jakmile je student v klidu, více se pak soustředí na samotný jazykový kurz a dělá velké pokroky v poměrně krátkém čase. Jsme si plně vědomi, jak je důležité vytvořit atmosféru, která je profesionální, přátelská a která umožní tu nejlepší výuku.

„Atmosféra je příjemná a prostředí je úžasné.“ Anne Bergeron – Paříž

Odkud pochází vaši klienti?

Většinou z Evropy, hlavně Francie, Španělska, Itálie, Švýcarska, Německa, Turecka, Ruska, Polska, Švédska, Dánska, Nizozemska a Rakouska. Ale v posledních letech jsou to také studenti z Japonska, Maroka, Kolumbie a Panamy.

Jak se liší potřeby vašich profesionálních studentů od ostatních?

Manažeři mají různé požadavky. Například jsme zde měli německého manažera, který musel představit produkt své firmy velmi důležitému americkému klientovi. Takže strávil většinu svého kurzu vylepšování své prezentace a procvičování odpovědí na všemožné otázky, jelikož byla pro budoucnost jeho firmy tato prezentace zásadní. Další manažeři se spíše zaměřují na procvičení obchodního vyjednávání a schůzek v angličtině. Mluvení a poslech jsou ty nejdůležitější dovednosti, které upotřebí.

Trebinshun-House-1

Poklidný koutek ve Walesu

Nejvíce potřebují pravidelné procvičování konverzace a poslechu v obchodním kontextu, a právě v této oblasti se liší od lidí, kteří přijíždí na kurz obecné angličtiny. V posledních letech se lidé chtějí spíše věnovat zlepšení jejich emailové korespondence.

Jak jim tento kurz přizpůsobujete?

Naším nejoblíbenějším kurzem je tzv. Intensive Combination (kombinovaný intenzivní kurz). Tento kurz je rozložen na 15 hodin privátní výuky a 15 hodin výuky ve skupině s maximálním počtem 4 lidí. Ale každý kurz v Trebinshun House má jinačí výuku. Nejdříve se snažíme seznámit a zlepšit jazykové potřeby našich studentů. Jak už jsem se zmínil předtím, náš přístup spočívá v tom, že student má intenzivní výuku v oboru, ve kterém se specializuje.

Například se může zúčastnit série přednášek se zaměřením na finance, marketing či HR. Tato výuka většinou probíhá ve skupinách. Nikdy nezapomínáme, že každý student začíná s jinou úrovní jazyka. Každý z nich má své silné i slabé stránky. V našich individuálních hodinách se snažíme zanalyzovat slabiny v gramatice, slovní zásobě a zajistit co nejrychlejší pokrok a zlepšení. To zahrnuje i strategie, jak postupovat po skončení kurzu. Feedback o našich kurzech a vyučujících je většinou vždy výborný.

„Výborný kurz se skvělými učiteli a obsahem v úžasném prostředí.“ Fritz Koop Dusseldorf

Jak vypadá výuka ve vaší škole?

Výuka probíhá v malých moderních učebnách. Nepotřebujeme obrovské prostory, jelikož maximální počet studentů v každé skupině je 4.

Trebinshun-House-2

Příjemné a klidné prostředí

Učebny jsou vybavené tou nejmodernější výpočetní technikou. To je pro nás velmi důležité, protože pouštíme programy BBC. Jak už jsem zmínil poslech, je jednou z nejdůležitějších dovedností našich studentů a jim se tato cvičení líbí.

Co nám můžete říct o jídle v Trebinshun House?

Od založení Trebinshun House v roce 1977 se klade velký důraz na jídlo. Vaříme tradiční britskou kuchyni a zároveň nabízíme i známá mezinárodní jídla. Snídaně je pravá britská a vydatná s možností zdravé alternativy. Oběd je lehký, jelikož odpoledne probíhají hodiny či aktivity. Večeře je servírována o třech chodech s výborným vínem.  Snažíme se použít čerstvé ingredience, které pěstují místní farmáři. Studenti si často všímají našich dodávek z místních měst a vesnic. Jídlo nám studenti vždy hodnotí tou nejlepší známkou. Mnoho studentů je překvapeno kvalitou jídla.

„Jídlo je tady lepší než v Itálii.“ Floriana Verzeletti – Miláno

Jaké nabízíte aktivity?

Jazyková škola v Trebinshun House nabízí živý a pestrý společenský program 6 večerů v týdnu. Často navštěvujeme okolní města. Například nedávno pořádal místní divadelní spolek představeníSen noci svatojánské a naši studenti se přijeli podívat. Nerozuměli sice úplně všemu, ale všem se to moc líbilo. Také jsme navštívili město Hay-On-Wye s nepřeberným množstvím knihkupectví a palírnu whisky nedaleko Breconu.

Trebinshun-House-3

Rybaření v Údolí

Také občas navštěvujeme malebné hospůdky. Team z The Trebinshun House už je v místní hospodě během Quiz Night velmi známý. Jelikož většinou máme mezinárodní složení, podařilo se nám i několikrát vyhrát!

Další aktivity se konají přimo v Trebinshun House. Často k nám dochází zvláštní hosté, nebo pořádáme vlastní Quiz night nebo grilování. Pokud nám to dovolí počasí, pořádáme dlouhé procházky po tomto překrásném okolí. Společenský program je velmi oblíbený a má za cíl, aby výuka pokračovala v poklidné a uvolněné atmosféře.

Děkujeme Petere!

Více informací se můžete dozvědět na Executive English course at Trebinshun House nebo na jakémkoliv z našich mezinárodních manažerských kurzů.