Drahá maminko a tatínku…několik důvodů proč byste mi měli zaplatit jazykový pobyt v zahraničí

Našel sis skvělou jazykovou školu, vyhledal si nejlevnější letenku a vybral si ubytování. Všechno je připravené, ale nakonec po sečtení výdajů zjistíš, že na to nemáš peníze. Jazykové pobyty jsou drahé!

Snažíš se tedy vymyslet plán jak peníze získat. Co třeba prodat svoje nejdražší věci na eBay? To je tvůj plán B. Nebo si zkusíš najít práci a budeš škudlit peníze, kde se dá. To by mohl být plán C. Nebo můžeš zkusit mamku s taťkou…

cash-register

Existují velmi přesvědčivé důvody, proč by měli rodiče pomoci financovat jazykové kurzy v zahraničí. Přece jenom se jedná o tvoje vzdělání.

Nabízíme vám několik velmi dobrých argumentů, jak přesvědčit vaše rodiče:

“Nejde o utrácení, je to investice”

Studium jazyka v zahraničí je nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem jak se naučit cizí jazyk. Žijeme v multikulturním světě, proto je další cizí jazyk velkou výhodou nejenom ve studiu, ale i v zaměstnání a osobním životě.

Pokud budeš umět další cizí jazyk, budeš mít větší šanci najít lepší zaměstnání a zároveň získáte další dovednosti s tím spojené, vice najdete zde.

“Není to dovolená”

Zatímco studium v zahraničí má určité znaky dovolené, kde poznáte nové lidi, zažijete dobrodružství, pořád se jedná o výuku. Pokud o tom chceš svoje rodiče opravdu přesvědčit, můžes se zavázat k tomu, že svůj kurz zakončíš oficiální jazykovou zkouškou. Tak můžeš zkombinovat zábavu a mít i čím se pochlubit ve svém životopise.

Některé země nabízí i pracovní příležitosti přímo na místě. To má tři výhody: budeš každý den využívat svoje jazykové dovednosti, vyděláš si peníze a budeš mít mezinárodní pracovní zkušenost.

“Teď je ten nejlepší čas”

Dříve nebo později se budeš potřebovat naučit cizí jazyk, a čím dříve začneš, tím lépe. Proto je lepší začít, když máš ještě dostatek volného času.

Bez některých věcí se v životě obejdeš, ale bez jazyka nikoliv. A i když se to jeví skoro neuvěřitelné i tvoji rodiče byli mladí a určitě by s tebou souhlasili, že svět je nejlepší objevovat, dokud máš dostatek času a energie.

“Budu neustále na dosah”

Před několika lety byla jediná možnost komunikace poslaná pohlednice nebo ojedinělý telefonát. Dnes už aplikace jako Skype, WhatsApp a nebo sociální sítě jako je Facebook umožňují kontakt napříč kontinenty každý den.

phonecall

Nic nebrání tvým rodičům, aby tě navštívili. Vyber jim destinaci, kam se vždycky chtěli podívat a oni si určitě rádi zamluví dovolenou. Navíc budou mít místního průvodce.

Pokud tě navštíví, změní to váš vztah, budou se na tebe dívat jako na dospělého, protože pobyt v zahraničí tě donutí rychle dospět.

“Je to bezpečné”

Tvoji rodiče se o tebe bojí, tak to prostě je. Proto pokud si objednáš jazykový kurz u renomované společnosti jako je ESL budou rodiče vědět, že jsi v dobrých rukou.

Jazykové školy vytvářejí společnou komunitu. Budeš obklopen studenty z celého světa, kteří budou prožívat to samé co ty. Samotné školy ti pomůžou se začlenit a pořádně si mezinárodní dobrodružství užít.

Tato zkušenost je podstatně příjemnější než přijet do hostelu plného cizinců. Pokud se seznámíš se studenty na jazykovém pobytu, spousta z nich zůstane na delší dobu  – tak budeš mít příležitost se seznámit s lidmi, se kterými by ses normálně nesetkal.

Tvoji rodiče tě možná váhají pustit do ciziny, ale jazykový pobyt by je mohl přesvědčit.

Už pracujete? Máme pro vás tipy jak přesvědčit vašeho šéfa, že potřebujete jazykový kurz.

Obrázky: Cash Register od Steve Snodgrass via CC, Flirty Phonecall od Nimble Photography via CC