10 věcí, které můžete dělat v Petrohradě za méně než 700 RUB (to je okolo 20$)

Pokud je Moskva mozek, Petrohrad je rozhodně vzhled. Petr Veliký postavil toto město, aby dal Rusku přístup k Baltskému moři a vytvořil tedy moderní evropské město, které svoji krásou konkurovalo Benátkám nebo Paříži. O tři století později se poslání města ukázalo pravdou.

Tak co si můžete vychutnat v Petrohrad za méně než 700 rublů?

Projděte se podél Nevsky Prospekt

Nevsky-Prospekt

Foto: Mark Hills

Procházka jakýmikoli ulicemi v centru Petrohradu je skvělým zážitkem. Ale pokud byste si měli jednu vybrat, tak Nevsky Prospekt musíte vidět. Protože je to hlavní třída města, nachází se zde nejúžasnější architektura města. Pokud máte rádi Art Nouveau stavby nebo ruské ortodoxní kostely, je toto místo nejlepší k vidění a to celá ulice.

Ostrov Hopping

Bank Bridge Saint Petersburg

Foto:  Xiquinho Silva

Město zabírá mnoho ostrovů a každý má svůj charakter a věci k vidění. Ostrov Yelagin je populární kvůli klidným a relaxačním parkům, stromy lemovaným cestám a otevřeným zeleným plochám podél vody. Ostrov Divo je na druhou stranu známý díky vzrušujícímu a dobře umístěnému zábavnímu parku včetně Ferris kola, horské dráhy a dalšího.

Zvedací most

Saint Petersburg Bridge Raising

Foto: Boris Tylevich

Se všemi těmi ostrovy kolem bylo pro město velmi důležité postavit dostatek mostů, aby se mohlo propojit. Stejně jako většina místních staveb, i každý most obsahuje své vlastní osobnostní rysy a stojí za to ho vidět. Ale ujistěte se, že na mostech nebudete zůstávat moc dlouho, protože většinu roku se mosty na noc zvedají, aby usnadnily lodní dopravu městskými kanály. Tento samotný pohled je radost pohledět a nabízí přehled některých z nejznámějších pohledů na Petrohrad.

Blini

Blini

Foto: Bolshakov

Ruské jídlo Blini je známé také jako „ruské palačinky“, ale jsou spíše podobné těm francouzským. Tenké sladké palačinky se obvykle plní džemem, smetanou, ovocem nebo chutnou náplní a jsou poměrně levné.

Bílé noci během léta

White nights Saint Petersburg

Foto: Jim Kelly

Petrohrad je jedním na světě nejvíce severně položeným městem takových rozměrů. To způsobuje, že v létě zde dny doslova nekončí! Celou noc až do pozdních nočních hodin a brzkých ranních zde najdete lidi, kteří si užívají nočního života na krásných ulicích, protože se zdá být denní světlo.

Bruslení v zimě

Ice Skating

Foto: Benson Kua

Zima v Petrohradě má nádhernou atmosféru. Po celém městě jsou kluziště během chladných měsíců a vstupné stojí obvykle mezi 100 až 250 rubly. Před sto lety zamrzala řeka Neva kompletně tak, že by po ní mohly jezdit tramvaje a bruslení tedy bylo velmi oblíbené. V současné době ne vždy zrzne úplně, takže před vstupem na led se poraďte s místními.

Pyshki

Také s mu říká „ruská kobliha“. Pyshky jsou oblíbenou lahůdkou a musí je vyzkoušet každý návštěvník. Tyto mastné skvělé výtvory jsou k dispozici téměř po celém městě a jsou super levné! Celý talíř vás vyjde na méně než 100 rublů. Pokud hledáte nejautentičtější Pyshki zážitek, potom nejlepší místo, kde je můžete vyzkoušet je v Pyshichnaya na ulici Bolshaya Konyushennaya blízko kostela Spasitele prolité krve.

Canal Tour

Canals Saint Petersburg

Foto: Sveta Suvorina

Město bylo postaveno s mnoha kanály, aby se stalo tzv. „Benátkami Severu“. Pokud sem přijedete v létě a chcete najít tu nejlevnější a nejrychlejší cestu, jak vidět celé město a ještě se svézt po řece Nevě, plavba po těchto kanálech je pro vás ta správná volba. Tour začínají podél všech kanálů v centru města a obvykle stojí méně než 500 rublů.

Navštivte městská muzea světové třídy

Hermitage-Museum-Saint-Petersburg

Pavilon Hermitage, Foto: Joe deSousa

Petrohrad je domovem mnoha nejlepších ruských a světových muzeí umění a kultury. Až dosud je nejznámější muzeum Poustevníků, nacházející se v Zimním paláci Tsaru. Nejen že se zde konalu mnoho svět-měnících událostí, ale také je to krásný a rozeznatelný kus architektury. Muzeum je otevřené většinu dní v týdnu a stojí vstup stojí pouze 400 rublů. Každý první čtvrtek v měsíci je vstup zdarma!

Pushkin

catherine-palace-detail

Detail v Kateřinině paláci, Foto: Helen Flamme

Petrohrad je obklopen mnoha menšími městy známými jako Prigorod. Každé město má svůj palác a věci k vidění, ale nejhezčí z nich je město Pushkin a jeho překrásný Kateřinský palác a zahrady. Výlet z Petrohradu sem trvá jen 30 minut a jízdenka do města stojí méně než 80 rublů.

Jaké jsou vaše tipy pro Petrohrad?

Velké díky našemu týmu v Lidenz za jejich pomoc s tímto článkem.