Deset věcí v Panamě pod 20 dolarů

Sedět pod palmou po koupání v Karibiku nestojí nic. Stejně tak se natřásat do rytmů hudby cumbia dlouho po západu slunce. A pokud jste ochotni zvýšit svůj rozpočet o pouhých pár dolarů, v Panamě je toho ještě více k užívání.

bocas-del-toro-beach

Photo: Erik Cleves Kristensen

Nabízíme jazykové kurzy španělštiny v Panamě ve dvou vzrušujících destinacích: Bocas del ToroBoquete. Jedno z nich je přímo na pláži, druhé se nachází v deštném pralese, a obě nabízejí jazykový zážitek jako žádný jiný.

Pokud byste chtěli zažít to nejlepší z obou světů, nabízíme kurzy kombinující pobyty v obou školách bez navýšení nákladů. Jako vždy u ESL, stačí zaplatit původní cenu kurzu, takže Vám zbyde spousta peněz na zábavu po příjezdu!

 

Pět věcí v Bocas del Toro pod 20 dolarů

Udělejte si výlet na kole na Bluff Beach

Bluff Beach dnes vypadá asi podobně jako před tisíci lety – jen písek, moře a palmy. No, v dnešní době ještě navíc pár surfařů. Je to ten druh pláže, kde musíte zastavit, zhluboka se nadechnout mořského vzduchu a říct si: “Jsem v ráji.”

Pokud si půjčíte v Bocaskolo, což stojí přibližně $ 10 za den, můžete dojet na Bluff Beach za méně než hodinu. Jízdu samotnou je třeba si vychutnat, 10km podél krásného pobřeží. Nezapomeňte si přibalit na cestu něco k jídlu a pití, na pláži nejsou žádné obchody ani restaurace.

Poznejte pětinohé přátele na Starfish Beach

cycling-bocas

Photo: Habla Ya!

Hvězdice mají určité charisma. Jistě, nemají centrální mozek nebo oči, ale něco na nich je. Domácí hvězdice na Boca del Drago nejsou žádné výjimky a výlet na tuto pláž je pro vás nezbytný!

Ve chráněné zátoce s křišťálově čistou a klidnou vodou po většinu roku, která je snadno dostupná na kole z města Bocas, pokud máte trochu fyzičku. Cesta je dlouhá cca 18 km v obou směrech. Klimatizovaný autobus je také jednou z levných a jednoduchých variant.

Wizard Beach

Udělejte si výlet lodí z Bocas k Old Bank na ostrově Isla Bastimentos a dojděte až do Up in the Hill Organic Farm, kde se můžete zásobit zemědělskými produkty a příklady panamských řemesel. Jakmile se zastavíte a rozhlédnete se po kraji za vychutnávání nějaké místně pěstované čokolády nebo kávy, můžete si dále udělat výlet po stezce vedoucí džunglí až k pláži Wizard Beach. Nezapomeňte pozdravit lenochody a ostatní obyvatele džungle, které po cestě potkáte!

Red Frog Beach

7607446390_e182ef237d_b

Photo: ggalice

Tato pláž je jednou z nejpopulárnějších pláží v Panamě, a to z dobrého důvodu. Ať chcete surfovat, potápět se, udělat si pěší výlet nebo si jen tak užívat výhled, Red Frog Beach na ostrově Isla Bastimentos je to místo. Z jedné strany lemované deštným pralesem a na druhé straně Karibikem, místní divoká zvěř je také velkým lákadlem a čtyři z osmi druhů mořské želvy hnízdí na této pláži.

Zpáteční jízdenka z města stojí $ 7 plus $ 3 vstup.

Isla Carenero

bibis-on-the-beach

Photo: Habla Ya!

Když se zeptáte u kteréhokoliv doku podél pobřeží na „Bibi’s“, budete bleskurychle dopraveni přes vodu na ostrov Caranero Island. Až dorazíte, můžete si sednout na něco k jídlu do pobřežní restaurace, nebo chcete-li si „zasloužit“ svůj oběd, můžete strávit ráno paddleboardingem, jízdou na kajaku nebo šnorchlováním a pak si sednout na něco dobrého.

Pět věcí v Boquete za méně než 20 dolarů

Navštivte Finca Lerida na kávu a výlet

finca-lerida

Photo: Ken Mayer

Klidné kávovníkové plantáže a přírodní rezervace o rozloze 324 ha, pouhých 10 minut od Boquete. Krásná finca v kopcích Alto Quiel je jedním z nejlepších míst v Panamě, kde můžete pozorovat legendární quetzal vedle ostatních panamských barevných ptáků.

Botanická zahrada El Explorador

Projděte se těmito zahradami, přemýšlejte o životě a užívejte si svojí „duchovní obnovu”. Stejně jako nabízený překrásný výhled a buena onda, zahrady jsou plné svérázných uměleckých instalací. Divné a zároveň nádherné.

Udělejte si výlet po stezce Pipeline Trail

Pipeline Trail je relativně krátký výšlap skrz deštný prales podél vodního potrubí až k nádhernému vodopádu. Cestou přejdete přes lávky, kluzké kameny a kolem všech druhů volně žijících živočichů v džungli! Vstup stojí $ 3, které jdou na údržbu stezky.

Mi Jardin es tu Jardin

mi-jardin-su-jardin

Photo: Ken Mayer

Rodina González vás uvítám ve svých bohatých soukromých zahradách, jedněch z nejlepších v Panamě. Stejně jako roztroušené figurky a sochy, uvidíte více než 200 druhů tropických rostlin a květin, fontán a jezírek. Vstup je zdarma a je to skvělé místo k relaxaci.

Navštivte CEFATI

Co to proboha je Cefati, ptáte se? Je to zkratka pro „centro de facilidades turisticas e interpretacion“ a je to nejlepší místo ve městě, kde se dozvíte něco o historii Boquete. Můžete využít skvělý výhled na město a okolní kopce, nebo si jen vychutnat místní čerstvou kávu v Café Kotowa.

Zjstěte více o kurzech španělštiny v Panamě

Děkujeme Juliovi Santamaría z Habla Ya! za pomoc s tímto článkem.